Torment: Tides of Numenera, piyasaya çıktığında birçok dinazor rpg oyuncusu çok sevinecek.

Torment: Tides of Numenera Rekor Kırdı!

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Torment: Tides of Numenera, piyasaya çıktığında birçok dinazor rpg oyuncusu çok sevinecek.

Torment: Tides of Numenera, piyasaya çıktığında birçok dinazor rpg oyuncusu çok sevinecek.

Kickstarter projesi olarak başlayan Tides of Numenera topladığı bağış ile herkesi şaşırttı.

Brain Fargo tarafından 2002 yılında kurulan inXile, büyük bir başarıya imza attı. Kickstarter üzerinde başlatılan Torment: Tides of Numenera, beklenenden daha büyük ilgi toparladı. Yapımcılar tarafından beklenen bağış 900.000 Dolar sınırındaydı. Ancak eski rpg unsurlarını barındıracağı söylenen oyuna Chris Avellone, Monte Cook gibi isimlerin de dahil edilmesiyle birlikte bağış rakamı 4 Milyon Dolar’ın üzerine çıktı.

Kickstarter üzerinde bir oyun için daha önce bu kadar para toplanmamıştı. Torment: Tides of Numenera en fazla bağış toplayan oyun olarak internet tarihine geçmiş oldu. Oyunun yapımcıları boş durmayarak 4 Milyon barajı aşıldığında kendi ceplerinden 70.000 Dolar bağış yaptılar.

Planescape: Torment 1999 yılında Black Isle tarafından geliştirilmiş ve Interplay desteğiyle piyasaya sürülmüştü. Wizard of the Coast tarafından geliştirilen bir çoklu-evren sistemine dayanan Planescape şimdi bile, gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasında gösteriliyor. Oyunun ağır felsefi yapısı, diyologlar, derin karakterler ve unutulmaz hikayesiyle birçok oyuncunun gönlünde taht kurmuştu.

Lisans problemlerinden ötürü Planescape ismini kullanamayan inXile, Monte Cook Games’in sağladığı Numenera sistemini kullanacağını açıklamıştı. Sistemin yayın hakları her ne kadar Wizard of the Coast firmasında olsa da inXile, benzer bir dünya yaratıp yepyeni bir Planescape oyunuyla oyuncu karşısına çıkacak.

Torment, Unity grafik motoruyla geliştirilecek. 2D arka plan üzerinde 3D hazırlanmış karakterler olacak. Torment: Tides of Numenera PC, Mac ve Linux işletim sistemleriyle uyumlu olarak çalışacak. Çıkış tarihi ise henüz netleşmedi. Kickstarter projesi kapanmasına karşın oyuncular dilerse PayPal üzerinden de bağış yapmaya devam edebilecek.

Torment: Tides of Numenera hakkında daha fazla detaylı bilgi almak isterseniz, resmi Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.