Anasayfa Haber Alienware – Crytek İşbirliği İle Üst Düzey Oyun Deneyimi

Alienware – Crytek İşbirliği İle Üst Düzey Oyun Deneyimi

Alienware M17X

Alienware AlienFX aydınlatma kontrol yazılımı, Crytek’in CRYENGINE oyun geliştirme platformuna entegre edildi.

Yüksek performanslı bilgisayar oyun sistemlerinin öncülerinden Alienware, daha yoğun bir oyun deneyimi için bağımsız oyun geliştirici ve yayıncı şirketi Crytek ile önemli bir işbirliğine imza attı.

Bu çerçevede, “Crytek Alienware AlienFX” aydınlatma kontrol yazılımı, gelişmiş CRYENGINE geliştirme çözümüyle entegre olacak. Buna ek olarak, Alienware lokal Linux destekli CRYENGINE platformunun geliştirilmesi ve teşvik edilmesi için, Alienware sistemlerini de Crytek’in kullanımına sundu.

Sadece Alienware’de bulunan aydınlatma kontrol yazılımı, AlienFX oyun tutkunlarının Alienware sistemlerindeki aydınlatma bölgelerinde kendi özel aydınlatma temalarını ve özel efektlerini yaratmalarına olanak sağlıyor. Alienware ve Crytek, üst düzey grafikler ve gerçekliğe sahip gelişmiş oyunlar tasarlamak için kullanılan geliştirme çözümü CRYENGINE ile AlienFX yazılımını bütünleştirmek için birlikte çalışıyor.

Alienware M17X

Geliştiriciler sinematik ara sahneler, animasyonlar ve CRYENGINE platformuna özgü, özel FlowGraph komut dizeleri gibi oyun içi etkinlikler yaratabilecek. Bu, aynı zamanda Alienware sistemlerinin oyuncunun sağlık seviyesi düştüğünde sistemin kırmızı renkte yanıp sönmesi ya da oyuncu yüzerken mavi bir aydınlatma ritmi tetiklemesi gibi, oyunla uyumlu özel aydınlatma efektleri gerçekleştirmesini de sağlayacak.

Dell Akdeniz Ülkeleri Ürün ve Planlama Müdürü Ufuk Tosun, gerçekleştirilen işbirliği ile ilgili olarak; “Bir oyun tutkunu olarak, yeni ve gelişmiş bir oyun çıktığında, yaşadığımız heyecan her zaman taze kalıyor. Crytek ile işbirliğimiz üst düzey oyunlarla bu heyecanı daha da artırıyor” dedi.

Crytek İş Geliştirme Direktörü Carl Jones da konuyla ilgili olarak, “Crytek’te yaptığımız şey, oyun tutkunları için oyunu deneyimini bir üst düzeye çıkarmaktır. Alienware de bizimle bu vizyonu paylaşıyor. AlienFX yazılımını CRYENGINE platformu ile entegre etmek için Alienware ile birlikte çalışarak, şaşırtıcı sonuçlara imza atıyoruz” dedi.

Alienware Linux oyunlarının sayısının artırılmasına destek olmak için Crytek’e, CRYENGINE platformuna özel sistemler konusunda destek oluyor. Crytek, performans karşılaştırma sistemlerinde Alienware X51 masaüstü bilgisayarlarını, AlienFX entegrasyonunun tanıtılması içinse, Alienware 14 ve 17 inç dizüstü oyun bilgisayarlarını kullanıyor.