Windows 10, Temmuz’da Ücretli Oluyor

In Haber by Yunus Emre10 Comments

Windows 10’un ücretsiz yükseltmesi 28 Temmuz itibariyle son buluyor.

Microsoft, geçen sene çıkardığı Windows 10 işletim sistemiyle ilk bir yıl boyunca hak sahiplerine ücretsiz yükseltme müjdesi vermişti. Yasal yollardan Windows 7, Windows 8 ya da Windows 8.1’i satın alan kullanıcılar bu süre zarfında işletim sistemlerini ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltme hakkı kazandılar.

Bu süreçte toplam 300 milyondan fazla sistemin yükseltmeyle Windows 10’a terfi ettiği belirtiliyor. Bu imkan hala devam ediyor ve Windows 10’a yükseltilen sistem sayısı hayli artıyor.

Ancak Microsoft tarafından verilen bu bir yıllık ücretsiz yükseltme desteği, 28 Temmuz’da sona eriyor ve Windows 10 ücretli hale geliyor. Microsoft, kullanıcıların kafasındaki soruları gidermek için konuyla ilgili detayları şimdiden paylaştı.

Halen Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kurulu olan sistemler, 28 Temmuz’dan sonra Windows 10’a yükseltilmek istendiğinde, 119 dolar ödeme yapılması gerekecek. Microsoft, artık bu eski Windows sürümünü kullananlara bildirimler göndererek yükseltme yapmalarını istiyor. 28 Temmuz’a kadar ücretsiz gerçekleştirebileceğiniz bu işlem için, sonrasında 119 dolar ödemek gerekecek.