Anasayfa Haber Yeni BMW i3, Daha Uzun Menzile Sahip Olacak

Yeni BMW i3, Daha Uzun Menzile Sahip Olacak

BMW, 2017 için yeni bir tasarıma ve daha uzun menzile sahip yeni bir i3 modeli hazırlıyor.

BMW, henüz elektrikli otomobil pazarında çok başarılı olamadı. Alman otomotiv devi birkaç yıldır i3 elektrikli araçlarını sunarken, bunlara çok yüksek bir talep gösterilmiş değil. Bununla birlikte, yenilenmiş bir tasarım ve daha uzun menzil, küçük elektrikli otomobile başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu desteği verebilir.

Önümüzdeki yıl için planlanan BMW i3 modelinin, hem ön hem de arka uçlarının yeniden tasarlandığı söyleniyor. i3’ün yeni makyajlı halinin henüz hiçbir fotoğrafı sızmadı. Bu yüzden henüz bir sonraki BMW i3’ün nasıl görüneceği belli değil.

BMW, yeni nesil i3’e yeni pil teknolojileri ekleyerek, elektrikli aracın daha uzun menzilli olmasını sağlamış. Mevcut BMW i3 tam şarjla 180 kilometre yol alabiliyor. Ancak bu mesafe Range Extender ile 290 kilometreye kadar yükseltilebiliyor.

Yeni modellerin gidebildiği mesafe tam olarak belli olmasa da, yüzde 50’den daha az bir artış olacağı söyleniyor. Bu da, önümüzdeki yıl çıkacak olan BMW i3’ün 320 kilometrenin altında bir menzil sunması anlamına geliyor.

Bu mesafe, Tesla’nın Model S gibi diğer elektrikli araçlarının çok altında. Ancak BMW’nin elektrikli taşıtları Tesla’dan daha uygun fiyatlı. Örneğin P100D Tesla Model S, tek bir şarjla 480 kilometre gidebiliyor, ancak vergisiz fiyatı yaklaşık 134.000 dolardan başlıyor. Buna karşın, Range Extender ile donatılmış mevcut BMW i3’ün fiyatı ise yaklaşık 47.450 dolar.