Anasayfa Haber Bülten ASUS GeForce GTX 1070 Ti Serisini Duyurdu

ASUS GeForce GTX 1070 Ti Serisini Duyurdu

ASUS, GeForce GTX1070 Ti serisi oyuncu ekran kartlarını duyurdu. İşte ASUS’un Nvidia GeForce GTX 1070 Ti modelleri: ROG, Cerberus ve Turbo…

GeForce GTX 1070 Ti grafik işlemcisine sahip yeni ASUS ve ROG marka ekran kartları en iyi 4K oyun ve VR deneyimleri için hız aşırtmaya açık olarak, özel soğutma sistemleriyle geliyor.

ASUS paylaştığı basın bülteninde modellerin farklarını şöyle özetledi:

  • ROG Strix GeForce GTX 1070Ti Serisi: Ultra hızlı performans, gelişmiş soğutma ve güvenilirliğe ek olarak ASUS Aura Sync aydınlatma.
  • ASUS Turbo GeForce GTX 1070 Ti Serisi: Çift rulmanlı fan sayesinde 2 kat daha uzun kullanım ömrü, verimli ve gelişmiş soğutma.
  • ASUS Cerberus GeForce GTX 1070 Ti Serisi: 3DMark’ta 15 kat daha zorlu testlerden geçerek en iyi oyunlarla uyum.

Ultra hızlı performans için geliştirilen yeni ekran kartları gelişmiş soğutma ve kişiselleştirilebilen görünüm özelliklerine sahip. Yüksek güvenilirlik sunan kartlar tüm oyunlarda en iyi deneyimi vermek için üretildi.

Yeni modeller arasında kişiselleştirme ve üstün oyun performansı için ASUS Aura Sync aydınlatmalı ASUS Republic of Gamers (ROG) Strix GeForce GTX 1070 Ti Serisi, 2 kat daha uzun kullanım ömrü ve gelişmiş soğutma verimliliği için çift rulmanlı fana sahip ASUS Turbo GeForce GTX 1070 Ti Serisi ve kesintisiz oyun keyfi sunmak amacıyla üst düzey güvenilirlik ve uyumlulukla geliştirilen yeni yüksek performans kartı ASUS Cerberus GeForce GTX 1070 Ti yer alıyor.

Tüm ASUS ekran kartları, endüstride ilk olma özelliğine sahip %100 otomatik üretim süreci Auto-Extreme teknolojisiyle üretildi. Kartlarda, verimliliği artıran, güç kaybını azaltan, yük altında bileşenlerin ses çıkarmasını engelleyen ve eşsiz kalite ve güvenilirlik sunmak için sıcaklıkları düşüren Super Alloy Power II bileşenler kullanıldı. Kolaylıkla performans ayarı yapılmasını sağlayan GPU Tweak II de kartlardaki özellikler arasında yer alıyor. Gaming Booster işlevi, tek tıklamayla gereksiz süreçleri kaldırıp mevcut tüm kaynakları otomatik olarak yönlendirerek sistem performansını en üst seviyeye getiriyor. Kartlarla birlikte verilen bir yıllık XSplit Gamecaster Premium lisansı ile oyuncular oyun içi arayüz üzerinden kolaylıkla yayın veya kayıt yapabilecek. GPU saat hızı, sıcaklık ve VRM kullanımının görüntülendiği arayüzde oyuncular GPU Tweak II kontrolleri ile bir oyun profili seçip performansı tek tıklamayla artırabilecek.

ROG 1070 Ti üç fanlı

ROG Strix GeForce GTX 1070 Ti Serisi

Strix GeForce GTX 1070 Ti ultra hızlı performans sunabilmek için gelişmiş soğutma ve güvenilirlik özellikleriyle geliştirildi. Buna ek olarak bilgisayarını kişiselleştirmek isteyenlere birçok imkan sunan Aura Sync aydınlatma da kartlara eklendi.

Strix GeForce GTX 1070 Ti iki farklı yapılandırmayla piyasaya çıkıyor. Standart Edition‘ın OC modundaki saat hızı 1721 MHz olurken Advanced Edition da ise bu hız 1759 MHz. Oyunculara esnek tercih seçenekleri sunan kartlar Doom gibi popüler oyunlarda 4K UHD çözünürlükte referans modellere göre %3,75’e kadar daha iyi performans gösteriyor.

Strix GeForce GTX 1070 Ti ekran kartları MaxContact soğutma teknolojiyle donatılmış durumda. Endüstride ilk olma özelliğine sahip bu GPU soğutma teknolojisi, geleneksel ısı dağıtıcılarına göre 2 kat daha geniş temas alanı için 10 kat daha düz yüzeye sahip gelişmiş bir bakır ısı dağıtıcısı kullanıyor. Bu sayede sıcaklık transferi daha verimli şekilde yapılıyor.2,5 slot genişliğindeki yeni Strix GTX 1070 Ti ekran kartları, %40 daha geniş soğutma bloğu alanı sunarak daha önceki iki slotluk tasarımlara göre daha iyi ısı dağıtımı sağlıyor ve böylece büyük oranda daha serin ve sessiz çalışıyor.

Strix GeForce GTX 1070 Ti’daki patentli 0dB kanat bıçaklı fan tasarımı ve üç bağımsız fan sayesinde hava akışı en üst seviyeye taşınıyor ve soğutma bloğu üzerinde %105 daha yüksek statik basınç oluşuyor. Yenilikçi 0dB teknolojisi, GPU sıcaklığı belirli bir seviyenin altında kaldığı sürece fanı tamamen durduruyor. Bu sayede yüksek performans gerektirmeyen oyunları sessiz bir şekilde oynamak mümkün oluyor. Güvenilir fanlar ayrıca toza karşı dayanıklılık için IP5X sertifikasına sahip. Sistem soğutmasını daha detaylı şekilde optimize etmeyi isteyen kullanıcılar karttaki FanConnect II, hibrit olarak kontrol edilebilen fan başlıkları ve GPU Tweak II’de yer alan ayar seçenekleri gibi özelliklerden de faydalanabiliyor.

Strix GeForce GTX 1070 Ti ayrıca oyun sisteminizi tamamen kişiselleştirebilmenizi sağlayan RGB LED senkronizasyon teknolojisi Aura Sync ile birlikte geliyor. VR uyumlu bir tasarıma sahip olan kartta yer alan iki adet HDMI bağlantısı sayesinde oyuncular, istedikleri her an etkileyici VR oyunlar oynayabilmek için bir VR başlığını sistemlerine bağlı tutabiliyor.

Turbo 1070 Ti tek fanlı

ASUS Turbo GeForce GTX 1070 Ti Serisi

Turbo GeForce GTX 1070 Ti, iki kata kadar daha uzun kullanım ömrü için çift rulmanlı fana ve oyuncuların sistemlerini kişiselleştirebilmesi için arkadan aydınlatmalı değiştirilebilir bir logoya sahip. İki adet HDMI bağlantısıyla VR’a uyumlu bir tasarıma sahip olan kart sayesinde oyuncular istedikleri zaman VR deneyimi yaşayabiliyor.

Cerberus 1070 Ti çift fanlı

ASUS Cerberus GeForce GTX 1070 Ti Serisi

Cerberus GeForce GTX 1070, kesintisiz oyun keyfi sunmak amacıyla üst düzey güvenilirlik ve uyumlulukla geliştirilen yeni bir yüksek performanslı ekran kartıdır. Her bir kartımızı sonuna kadar test ediyoruz. Bu testlerin başında en popüler oyunlarla uyumluluk testleri geliyor. Ayrıca, 144 saatlik disksiz sistem testi ve endüstri standartlarından 15 kat daha uzun süre ağır yük altında 3DMark testi gibi güvenilirlik testleri de uyguluyoruz.

İster keyfiniz için oyun oynayın ister para kazanmak için ticari oyun ortamları oluşturun, Cerberus GeForce GTX 1070 Ti size en etkileyici oyun deneyimlerini sunmak için gereken tüm gücü ve dayanıklılığı sunar.

BULUNABİLİRLİK VE FİYAT

ASUS GeForce GTX 1070 Ti Serisi oyuncu ekran kartları 2 Kasım 2017 tarihinden itibaren tüm dünyada piyasaya çıkacak. Türkiye fiyatları yakında mağazalar üzerinde ortaya çıkacak.

TEKNİK ÖZELLİKLER  
ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING

·   OC modunda Boost hızı 1759 MHz

·   Oyun modunda Boost hızı 1683 MHz

·   OpenGL® 4.5

·   8GB GDDR5 bellek

·   256-bit bellek arayüzü

·   1 x Yerleşik DVI-D çıkışı

2 x Yerleşik HDMI 2.0 çıkışı

2 x Yerleşik Display Port 1.4

ROG-STRIX-GTX1070TI-8G-GAMING

·   OC modunda Boost hızı 1721MHz

·   Oyun modunda Boost hızı 1683 MHz

·   OpenGL® 4.5

·   8GB GDDR5 bellek

·   256-bit bellek arayüzü

·   1 x Yerleşik DVI-D çıkışı

2 x Yerleşik HDMI 2.0 çıkışı

2 x Yerleşik Display Port 1.4

 

CERBERUS-GTX1070TI-A8G

·   OC modunda Boost hızı 1746 MHz

·   Oyun modunda Boost hızı 1683 MHz

·   OpenGL® 4.5

·   8GB GDDR5 bellek

·   256-bit bellek arayüzü

·   1 x Yerleşik DVI-D çıkışı

2 x Yerleşik HDMI 2.0 çıkışı

2 x Yerleşik Display Port 1.4

CERBERUS-GTX1070TI-8G

·   OC modunda Boost hızı 1721 MHz

·   Oyun modunda Boost hızı 1683 MHz

·   OpenGL® 4.5

·   8GB GDDR5 bellek

·   256-bit bellek arayüzü

·   1 x Yerleşik DVI-D çıkışı

2 x Yerleşik HDMI 2.0 çıkışı

2 x Yerleşik Display Port 1.4

 

TURBO-GTX1070TI-8G

·   OC modunda Boost hızı 1721MHz

·   Oyun modunda Boost hızı 1683 MHz

·   OpenGL® 4.5

·   8GB GDDR5 bellek

·   256-bit bellek arayüzü

·   1 x Yerleşik DVI-D çıkışı

2 x Yerleşik HDMI 2.0 çıkışı

2 x Yerleşik Display Port 1.4