Street Fighter 5: Champion Edition Duyuruldu

In Haber, Oyun by Deniz AslanLeave a Comment

Capcom çıktığı dönem zayıf içeriği nedeniyle çok eleştirilen Street Fighter 5 için yeni versiyon duyurusu yaptı. PlayStation 4’e özel olarak gelecek bu paket Street Fighter 5: Champion Edition adı altında duyuruldu.

Yeni çıkacak olan bu versiyon Street Fighter V için şu ana kadar çıkmış tüm içerikleri bünyesinde barındıracak. Oyunda bulunan 40 karakter, 34 bölüm ve 200’ün üzerindeki kostümün tamamı bu versiyonda açık olacak.  14 Şubat 2020’de satışa çıkacak olan oyun 29 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Henüz ülkemizdeki PS Store üzerinden satışa çıkmadığı için Türkiye fiyatını bilmiyoruz.

Bu duyuru dışında bir başka önemli gelişmeyse Street Fighter 3’ü oynamış olanların sevineceği türden oldu. Street Fighter 3’ün son boss’u olan Gill, 14 Şubat’ta yeni versiyonun satışa çıkmasıyla beraber Street Fighter V dövüşçü kadrosuna ekleniyor. Gill, Champion Edition satın alanlara ücretsiz olarak verilecek ama eğer standart sürüm sahibiyseniz, Gill’i açmak için 6 dolar veya 100 bin oyun içi para ödemeniz gerekecek.