Masters Tour Fransa Şampiyonu Belli Oldu

In Bülten, Haber, Oyun by Deniz AslanLeave a Comment

Zakarya “xBlyzes” Hail, geçtiğimiz hafta sonu yapılan Masters Tour’un şampiyonu oldu. Masters Tour tamamı Fransızlardan oluşan ikinci final maçına sahne olurken, xBlyzes, Romaric “AyRoK” Dubois’yı 3-1 yenerek Şampiyonluk kupasını kapmayı başardı.

Finalistler şampiyonluk maçına epey denk başlarken, Arlington’a benzer destelerle geldi. Birbirlerinin Düzenbaz (Rogue) destelerini yasaklamayı seçen yarışmacılar başlarda birbirlerine üstünlük sağlayamasa da xBlyzes, Galakrond Şerbaz (Warlock) destesini ustaca kullanarak AyRoK’un Highlander Büyücü (Mage) destesini dördüncü oyunda alt etmeyi başardı.

Las Vegas’ta 156’ncı, Seul’de 182’nci ve Bükreş’te 32’nci sıraya yerleşen xBlyzes, 2020’de çok daha iyi dereceler yapma peşindeydi ve bu konudaki düşüncelerini “Geçen yıl ne yazık ki pek parlak geçmedi o nedenle en azından ilk 8 içinde yer almak istiyordum,” sözleriyle dile getirdi.

Bahsi geçen arkadaşlardan bir tanesi de Masters Tour Seul şampiyonu ve Arlington yarı finalisti Théo “Felkeine“ Dumont’tan başkası değil. “Amacım yeniden kazanmaktı,” diyen Felkeine sözlerine, “ama ilk 8’de dört Fransız oyuncu olunca tek isteğim aramızdan birinin kazanması oldu. Açıkçası ben kazansam xBlyzes’ın kazanmasına sevindiğim kadar sevinemezdim. Bunu gerçekten de hak etti ve umarım Grandmaster’lık yolunda bana katılır,” şeklinde devam etti.

xBlyzes Fransa’ya 2020’nin ilk Masters Tour şampiyonu olarak dönmekle kalmıyor aynı zamanda Avrupa Grandmasters adayları arasında zirveye yerleşmiş durumda. En yeni Hearthstone esporu haberlerini ve içeriklerini Hearthstone esporu internet sitesi, Twitter, Facebook ve YouTube üstünden takip edebilirsiniz.