Anasayfa Haber Bülten RTX 3000 Destekli Televizyon Serisi: LG 8K OLED TV

RTX 3000 Destekli Televizyon Serisi: LG 8K OLED TV

LG 8K TV

8K OLED TV’leri satışa sunan ilk TV üreticisi konumunda olan LG Electronics (LG), ilk NVIDIA GeForce RTX 3000 GPU destekli 8K TV’ler konusunda da dikkat çekiyor.

Şirketin 8K için tam bant genişliği sağlayabilen 3.Nesil α (Alpha) 9 AI işlemcisinden güç alan LG 8K OLED TV, NVIDIA’nın yeni RTX 3000 serisine çözünürlük bakımından tam destek sunuyor.

LG OLED TV’ler, kendinden aydınlatmalı OLED piksel teknolojisi ve Değişken Yenileme Hızı (VRR), hızlı tepki süresi ve Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM) gibi oyun odaklı teknolojileri desteklemesi nedeniyle bir monitör gibi kullanılabiliyor. NVIDIA G-SYNC® Uyumlu LG OLED TV kullanıcıları, en yaygın sorunlardan olan titreme, yırtılma veya takılma olmadan pürüzsüz, sürükleyici bir oyun deneyimi için mevcut GeForce RTX 20 Serisi ve GTX 16 Serisi GPU’larla bu teknolojileri kullanabiliyor.

LG’nin OLED ve NanoCell 8K TV’lerindeki 3.Nesil α (Alpha) 9 AI işlemci, gerçek zamanlı ışın izleme performansını yeni bir seviyeye taşıyor ve oyun için optimize edilmiş görüntü ve yüksek performansta vaat ediyor. Saniyede 60 kare hızında 8K içerik sunabilen ve 48Gbps hızları işleyebilen LG 8K OLED TV ve NVIDIA GeForce RTX 3090, 8K oyun için uyumlu çalışıyor.

RTX 3000 Destekli Televizyon LG 8K OLED TVNVIDIA Global GeForce Pazarlama Başkan Yardımcısı Matt Wuebbling, “GeForce RTX 30-Serisi GPU desteğini LG’nin 2020 8K OLED TV’lerine getirmekten heyecan duyuyoruz. Oyuncular, GeForce RTX 3090 GPU tarafından desteklenen en gerçekçi ray tracing ve son teknoloji yapay zeka özelliklerine sahip en yeni 8K PC oyunlarını oynarken bu TV’lerin performansından etkilenecekler” dedi.

LG 8K OLED TV’ler, oyun deneyimi için, akustik ortamı ölçen ve sesi daha yüksek doğruluk için ayarlayan Dolby Atmos ve LG’nin derin öğrenme tabanlı AI Akustik Ayarını da destekliyor. TV’ler ayrıca 2.0 kanal sesi sanal 4.0 surround sese yükselterek iki LG Bluetooth hoparlörün aynı anda bağlanmasına izin vermek için BT Surround hazır şekilde geliyor. Üstelik, dahili LG ThinQ özelliğiyle, uzaktan kumandaya uzanmanın mümkün olmadığı anlar için Hands Free ses kontrolü de mümkün.

Son olarak, LG Ev Eğlence Şirketi TV Ürün Planlama Bölümü Başkan Yardımcısı S.P. Baik, “LG OLED TV’nin hayranlık uyandıran görüntü kalitesi ile NVIDIA’nın teknolojik becerisinin birleşimi, inanılmaz 8K’da bir sonraki seviye oyun deneyimi sunuyor. Geçen yıl dünyanın en iyi oyun donanımı markasıyla yaptığımız başarılı ortaklığın ardından, NVIDIA ile ilişkimizi genişletmeyi umuyoruz” dedi.