Anasayfa Haber Zorin OS 15, 1.7 Milyon İndirmeyi Kutluyor

Zorin OS 15, 1.7 Milyon İndirmeyi Kutluyor

Zorin OS 15

Zorin OS 15 son güncellemesi ile önemli güncelleştirmeler ve donanım uyumluluğu özelliği kazanıyor.

Ubuntu tabanlı yeni başlayan dostu Linux dağıtımı Zorin OS 15 için gelen 15.3 güncellemesi birçok önemli güncelleme ve donanım uyumluluğu özelliği ile birlikte sunuldu. Temmuz 2019 tarihinde çıkış yapmış olan işletim sisteminin o zamandan bu yana 1.7 milyon kez indirildiği belirtiliyor. Hatta indirenlerin yüzde 65’lik kısmının Windows veya macOS’tan gelmesi de önemli bir detay.

Zorin OS 15.3’ün ise Linux çekirdeği 5.4 sayesinde güncellenmiş çekirdek yazılımı ve geliştirilmiş donanım uyumluluğu ile düzenli gelen güncellemelerin gelişini devam ettireceği belirtiliyor. Bunun Ubuntu 20.04’teki ile aynı çekirdek olduğunun da altını çizelim. Yani Intel ve AMD donanımlar için uyumluluk sağlanıyor.

Zorin Connect uygulaması Android telefonunuz ve bilgisayarınız arasında senkronizasyon sunarken LibreOffice de 6.4.6 sürümüne güncelleniyor. Birçok çekirdek uygulama da son sürümlerine yükseltiliyor.

Zorin OS 15’in Nisan 2023 tarihine kadar güncelleme ve güvenlik yaması alacağı paylaşılıyor. İşletim sistemini indirmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.