Anasayfa Haber Bülten Super Smash Bros. Ultimate’a Pyra ve Mythra Karakterleri Eklendi

Super Smash Bros. Ultimate’a Pyra ve Mythra Karakterleri Eklendi

Super Mario Bros. Ultimate Pyra ve Mythra

Challenger Pack 9 DLC ile beraber Super Smash Bros. Ultimate’a Pyra ve Mythra karakterleri ekleniyor.

Super Smash Bros. Ultimate için bir süredir beklenen Challenger Pack 9 ek paketi sonunda yayınlandı. Oyuncuların huzuruna sunulan bu ek paket ile beraber Xenoblade Chronicles 2’den Pyra ve Mythra karakterleri Nintendo Switch’e özel Super Smash Bros. Ultimate kadrosuna resmen katıldı.

Challenger Pack 9 DLC‘sinin bir parçası olarak gelen bu yeni karakterlerin yan sıra oyunun yeni ek paketiyle beraber aynı zamanda Xenoblade Chronicles 2’den çeşitli müzik parçalarını da oyunculara sunuldu. Ayrıca Super Smash Bros. serisinin yönetmeni Masahiro Sakurai tarafından sunulan bir videoda da oyuna eklenen yeni karakterlerin hareketleri anlatıldı. Aynı zamanda yayınlanan videoda yeni Cloud Sea of Alrest sahnesine ayrıntılı bir bakış da sunuldu.

Pyra ve Myhra

Xenoblade Chronicles 2‘de Pyra, efsanevi bir Kılıç, ana karakter Rex için yaşayan bir silahtır. Rol yapma oyunundaki bir dizi dramatik olaydan sonra Mythra, Pyra’nın içinde mühürlenmiş başka bir karakter olarak tanıtıldı. Oyunda kader ile birbirine bağlanan iki karakter, Super Smash Bros. Ultimate savaş alanında da birbirine bağlı.

Pyra ve Mythra teknik olarak seçim ekranında bir dövüşçüdür, ancak oyuncular savaş sırasında istedikleri zaman aralarında geçiş yapabilirler. Pyra güç konusunda uzmanlaşırken, Mythra hızda üstündür. Oyuncular, iki dövüşçü arasında geçiş yaparak, Pyra’yı kullanarak güçlü yeteneklerle saldırabilir ve Mythra ile savaş alanında hızla sıçrayabilirler. 

Yeni Cloud Sea of Alrest Sahnesi

Challenger Pack 9 ek paketiyle beraber gelen yeni sahne, Xenoblade Chronicles 2’deki en tanınmış ortamlardan birine dayanan Cloud Sea of Alrest olarak adlandırılır.  Sahne, Sea of Clouds’da yüzen devasa bir yaratık olan Azurda’nın sırtında kuruludur. Azurda dünyayı dolaşırken oyuncular, uçan gemiler, Titanlar ve geniş krallıklar da dahil olmak üzere Xenoblade Chronicles 2’den tanıdık manzaraları görecek. Xenoblade Chronicles 2’den karakterler de görünecek, bu nedenle oyunun hayranları, kimin çıkacağını görmek için her zaman tetikte olmalı.