Anasayfa Haber Snapdragon 895, Samsung Tarafından Üretilecek

Snapdragon 895, Samsung Tarafından Üretilecek

Snapdragon 895 Samsung tarafından üretilecek

Güvenilir kaynakların servis ettiği bilgilere göre Snapdragon 895 işlemcisini Samsung üretecek.

Dünyanın önde gelen yonga üreticilerinden biri olan Qualcomm‘un bildiğiniz üzere bir üretim fabrikası bulunmuyor. Bu yüzden yonga üreticisi işlemcilerini Samsung ya TSMC gibi şirketlere ürettiriyor. Yakın zaman içerisinde de Snapdragon 895 ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan şirketin, yeni nesil işlemcisinin hangi firma tarafından üretileceği belli oldu.

Samsung Shop İçin Tıklayınız

Notebookcheck‘in endüstri kaynaklarına dayandırarak servis ettiği habere göre, Qualcomm’un bu yılki amiral gemisi işlemcisini Samsung üretecek. Aynı zamanda yeni nesil işlemci hakkında bazı detayları da paylaşan kaynak, SM8450 kod adlı amiral gemisi işlemcisinin tıpkı Exynos 2200‘de olduğu gibi 4 nm fabrikasyon süreciyle üretileceğini de bildirdi.

Qualcomm Snapdragon 778G özellikleri

Snapdragon 895 Özellikleri Nasıl Olacak?

Şimdilik, Snapdragon 895 özellikleri hakkında net bir bilgi paylaşılmadı. Ancak, Samsung’un birinci nesil 4nm üretim süreciyle üretilecek olan amiral gemisi işlemcinin, yeni Qualcomm X65 5G modemini de bünyesinde barındıracağı söyleniyor.

Bu modemin de 10 Gbps’ye kadar kablosuz indirme hızını kullanıcılara sunacağı dile getiriliyor. Bunun haricinde Snapdragon 895’in Arm Cortex V9 mimarisini temel alacağı ve Adreno 730 GPU’suna da ev sahipliği yapacağı iddia ediliyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.