Anasayfa Haber Cyberpunk 2077, PlayStation Store’a Dönüyor

Cyberpunk 2077, PlayStation Store’a Dönüyor

Cyberpunk 2077 1.05 güncellemesi

Sony, Cyberpunk 2077’yi 21 Haziran’dan itibaren yeniden satın alınabilir hale getirecek.

Çıktığı andan itibaren çeşitli sorunları ile sürekli gündemde olan Cyberpunk 2077, önümüzdeki haftadan itibaren PlayStation mağazalarına geri dönüyor. Sony, hatalar ve uyumluluk sorunları nedeniyle satıştan kaldırılan oyunun, altı ay aradan sonra yeniden satışa sunulacağını doğruladı. Distopik temalı oyun, şimdiye kadar yapılmış en pahalı oyunlardan biri olmasına rağmen birçok sorunla dolu olması nedeniyle eleştiriler almıştı.

Sony, Aralık 2020’de aksaklıklar ve hatta sağlık riskleri hakkında çok sayıda şikayetin ardından, müşteri memnuniyetini öne sürerek, oyunu dünyanın dört bir yanındaki PlayStation Store’lardan kaldırmıştı. Şimdi ise oyunun yapımcısı CD Projekt Red tarafından Salı günü yapılan bir açıklama, oyunun yeniden satışa sunulacağını gösteriyor. Yapımcı, Cyberpunk 2077’nin dijital sürümünün 21 Haziran 2021’den itibaren PlayStation mağazalarına geri döndüğünü belirtiyor. Sony de bugün yaptığı açıklama ile bu iddiayı doğrulamış oldu.

Cyberpunk 2077 1.1 güncellemesi

Yine de Sony, oyunun tam anlamıyla düzeltilemediğini belirtmekte. Öyle ki CD Projekt Red de tüm platformlar için kararlılığı artırmaya devam ettiklerini ancak kullanıcıların PS4 sürümüyle performans sorunları yaşamaya devam edeceğini söylüyor. Bu nedenle oyunda en iyi deneyimi yakalamak için kullanıcılara, PS4 Pro veya PS5 kullanmaları tavsiye edilmiş.

Şirket, oyun piyasaya sürüldükten sonra çeşitli sorunlarla başa çıkmak için bir dizi yama yayınlamıştı. Bu sorunlardan belki de en önemlisi, oyunun epileptik nöbete neden olduğu yönünde gelen bir şikayetti. Bu nedenle oyunun sağlık için de tehlikeli olabilecek bir yanı olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine CD Projekt Group Başkanı Adam Kicinski de firmanın 2020’deki performansını gözden geçirerek, yaşadıkları bu olumsuz durumun kendileri için büyük bir ders olduğunu ifade ediyor. Şirket bu doğrultuda, oyunun sorunlarını en aza indirmek ve tüm platformlarda oyuncular için tercih edilir hale getirmek için çalışmaya devam ettiğini de belirtmekte.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi