Anasayfa Haber Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Kullanıma Sunulacak

Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Kullanıma Sunulacak

google meet Ücretsiz

Google Meet’e, yeni bir özellik olan “Tamamlayıcı Mod” özelliği geliyor.

Google Meet, kullanıcıların ek bir ekran aracılığıyla uzak üyeler eklemesine olanak tanıyan yeni bir güncelleme aracılığıyla yeni bir “Tamamlayıcı Mod” özelliği alıyor. Tamamlayıcı Mod, uzaktaki üyelere, mevcut üyelerin fiziksel olarak erişebildiği tüm gelişmiş etkileşimli özellikleri sunuyor. Bu hamle, bazıları ofisteyken diğerleri evden veya uzak ortak çalışma alanlarından çalışırken, tüm üyeler için eşit hibrit toplantılar yapmak amacıyla geliyor. Güncelleme önce uygulamanın Web sürümüne ve ardından mobil uygulamalara gelecek. Google ayrıca, arka plan gürültüsü azaltma özelliğinin kullanılabilirliğini de daha fazla kullanıcıya genişlettiğini duyurdu.

Google Meet Tamamlayıcı Mod

Google Meet için yakında çıkacak olan Tamamlayıcı Mod, Mayıs 2021’de düzenlenen Google I/O etkinliğinde tanıtılmıştı. Şirket, bu etkinlikte mod için bir ön izleme sundu. Video konferans uygulamasının yeni özelliği hakkında daha fazla ayrıntı ise bir Google Cloud blog gönderisinde açıklanıyor. Blog gönderisinde Tamamlayıcı Mod’un, nerede olurlarsa olsunlar, her toplantı katılımcısına ekran paylaşımı, anketler, toplantı içi sohbet, el kaldırma, soru-cevap, canlı altyazılar ve daha fazlası gibi etkileşimli özelliklere ve kontrollere erişim sağlayacağı bildirilmekte.

Blog gönderisinde ayrıca aynı toplantı odasında bulunan kişilerin Tamamlayıcı Modu etkinleştirmesiyle, modun Meet’te kendilerine video kutucuklarını sunacağından ve uzaktaki ekip arkadaşlarıyla bağlantıda kalmalarına yardımcı olacağından da bahsediliyor. Daha önce de belirtildiği gibi yeni mod, odadaki üyeleri toplantıya uzak bir konumdan katılan meslektaşlarıyla sorunsuz bir şekilde bağlayacak. Google, gönderide Tamamlayıcı Mod’un kısa zaman içinde Web’de aktif olacağını ve hemen sonrasında da mobil cihazlara geleceğini de ekliyor.

Son olarak Google’ın Meet uygulaması için geçtiğimiz günlerde arka plan değiştirme özelliğini ve arama kalitesini iyileştirmek için yenilikleri duyurduğunu belirtelim. Şirket, popülaritesi artan uygulama için yenilikler yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi