Anasayfa Haber Grand Theft Auto Online, Xbox 360 ve PS3 İçin Kapanacak

Grand Theft Auto Online, Xbox 360 ve PS3 İçin Kapanacak

Grand Theft Auto Online Xbox 360 PS3

Grand Theft Auto Online, 16 Aralık tarihinde Xbox 360 ve PS3 platformlarına veda ediyor.

Grand Theft Auto V oyununun oldukça popüler olan tarafı iki konsol neslini bu yılın sonunda terk ediyor. Rockstar Games, Xbox 360 ve PlayStation 3 (PS3) platformlarında Grand Theft Auto Online ile birlikte platformların Rockstar Games Social Club istatistik izleme yeteneklerinin de kapatılacağını duyurdu.

Tek oyunculu kısım dokunulmadan kalırken, GTA Online 16 Aralık tarihinden itibaren iki platformda erişilemez hale gelecek. Bundan önce Rockstar, 16 Eylül’den itibaren mikro dönüşüm satın alımlarını (Shark Cards) da durduracak.

Şirket, 2015 yılında Xbox 360 ve PS3’te Grand Theft Auto V’i güncellemeyi durdurdu ve Online içerik o zamandan beri aynı kaldı. Stüdyo şu anda oyunun PC, Xbox One ve PlayStation 4 sürümlerini yeni içerikle destekliyor ve ayrıca Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için yeni genişletilmiş ve geliştirilmiş sürümler üzerinde çalışıyor.

Eski platformlardaki oyuncular için bir başka kötü haber de oyun içi karakterlerini transfer etmenin ve daha yeni bir cihaza geçmenin veya Shark Card satın alımlarında para iadesi almanın bir yolu olmayacak olması. Stüdyo, bu kapanmanın kaç aktif oyuncuyu etkileyeceğini ise söylemiyor.

Ayrıca, Social Club çevrimiçi hizmetlerinin Xbox 360 ve PS3’te sona ermesiyle birlikte LA Noire ve Max Payne 3’ün platformlardaki tüm çevrimiçi özellikleri (web sitesi istatistik izleme, çevrimiçi çok oyunculu ve skor tabloları) de 16 Eylül’den itibaren kapatılacak.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.