Anasayfa Video Emin Ve Çağan Yeni Monitörlerine Kavuştu!

Emin Ve Çağan Yeni Monitörlerine Kavuştu!

Ofisteki video kurgu işini hızlandırmak için herkesin önüne birer 32 inç profesyonel monitör koyduk.

Grafik ve video işleme gibi işlerle uğraşıyorsanız, kullandığınız monitörün kalitesi çok büyük önem kazanıyor. Fabrika çıkışı renk kalibrasyonu yapılmış, renk doğruluğu çok yüksek monitörler kullanmak, ortaya çıkan işin kalitesini doğrudan etkiliyor.

Daha önce video kurgulama işinin neredeyse tamamını yürüten Mehmet Ali’nin önüne de bu vasıflarda bir Viewsonic VP3268-4K monitör koymuştuk. 32 inç ekranda 4K çözünürlüğe sahip olan bu viewsonic monitörün en önemli özelliği çok yüksek renk doğruluğuna sahip olması. Bu konuda çektiğimiz videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

Kurgu Bilgisayarımızı Viewsonic VP3268-4K Monitör ile Güncelliyoruz

Ancak zaman içinde video üretiminde Çağan ve Emin’in de giderek daha fazla rol üstlenmesi, kullandıkları oyuncu monitörlerinin yetersiz kalmasına sebep oldu. Bu tür monitörler renkleri çok daha canlı gösterecek şekilde kalibre ediliyorlar. Bu da kullanıcıyı yanıltabiliyor ve ortaya çıkan işin standardının bozulmasına sebep oluyor.

Amazon Fiyatı İçin Tıklayınız

Bu nedenle daha önce Mehmet Ali’nin kullanımı için getirdiğimiz Viewsonic VP3268-4K modelinden iki tane daha edindik ve bunları da Çağan ile Emin’in bilgisayarlarına bağladık. Her Viewsonic VP3268-4K monitör kutusunda fabrika renk kalibrasyon raporuyla geliyor. Bu da elimizdeki renk kalibrasyon cihazını da kullanarak üç monitörü de aynı kalitede görüntü üretecek şekilde kalibre etmemize imkan tanıyor.

Hepsiburada Fiyatı İçin Tıklayınız

Bu sayede birbirinin aynı kalitede görüntü veren üç profesyonel monitör kullanma imkanımız olacak. Bu da bize yapılan işi tek defada ve düzgün biçimde çıkarma, böylece zaman ve emekten çok ciddi tasarruf sağlama imkanı sağlayacak.

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...