Anasayfa Haber Pixelmator Pro 2.1 Coral Çıktı

Pixelmator Pro 2.1 Coral Çıktı

Pixelmator Pro 2.1 Coral

Pixelmator Pro 2.1 Coral güncellemesi yeni özellikleri ile Mac App Store’da.

Birçok yeni özellik ve iyileştirme sunan Pixelmator Pro 2.1 Coral yayınlandı. Pixelmator Pro’ya gelen büyük güncelleme, makine öğrenimi ile fotoğrafların kompozisyonunu iyileştirme yeteneği, yeni bir Hızlı Doldurma özelliği, geliştirilmiş boyama araçları ve daha fazlasını içeren birçok yeni özelliği beraberinde getiriyor.

Core ML tarafından desteklenen yeni ML Kırpma özelliği, kullanıcıların fotoğrafları tek bir tıklamayla otomatik olarak kırpmasına olanak tanıyor. Geliştiriciler bu özelliği destekleyen makine öğrenimi algoritmasının fotoğrafları daha çarpıcı ve göz alıcı hale getirecek şekilde kırpmak için eğitildiğini ifade ediyor. Bu sayede özellik, fotoğrafları kırpma konusunda farklı bir bakış açısı elde etmenin kullanışlı bir yolu haline getirilmiş. ML Kırpma açıkken, farklı en boy oranı ön ayarlarının üzerine gelindiğinde, yüksek performans ve gizlilik sağlamak için cihaz üzerinde işleme tarafından oluşturulan ML Kırpma önerileriyle ön izleme yapılıyor. Kırpma aracı da perspektif düzeltme, kırpma bindirmeleri ve daha fazlasını içerecek şekilde yeniden tasarlanmış durumda.

Yeni Hızlı Doldurma özelliği, kullanıcıların kompozisyonlardaki nesnelerin görünümünü basit sürükle ve bırak yöntemiyle değiştirmesini sağlayabiliyor. Pixelmator Pro araç çubuğundaki yeni renk kutusundan bir rengi sürükleyip rengini değiştirmek için görüntünüzdeki herhangi bir nesneye bırakmanız yeterli. Hızlı Doldurma özelliği; resimler, şekiller ve metin katmanları dahil olmak üzere Pixelmator Pro’daki her katman türüyle çalışabiliyor.

Yeni Fırça ile Kontur özelliğiyse kullanıcıların artık fırça darbelerini yollar boyunca ve katmanların çevresini kolaylıkla boyamasına izin veriyor. Bir fırçanın görünümünü özelleştirmek, fırça darbesinin canlı bir önizlemesinin doğrudan tuval üzerinde görünmesine neden oluyor. Fırça darbeleri, vektör yolları boyunca olduğu kadar görüntü, şekil ve metin katmanlarının etrafına da boyanabiliyor.

Yeni bir metin boyutu kaydırıcısı, artık metnin boyutunu değiştirmenin beş farklı yolu olduğu anlamına gelirken güncelleme ayrıca gelişmiş paragraf aralığı seçenekleri ve paragraf girintilerini ayarlama yeteneği de getiriyor.

Güncelleme mevcut kullanıcılar için ücretsizken yeni kullanıcılar ise yazılıma yüzde 50 indirimle sahip olabiliyor. Mac App Store üzerinden satın alınabilecek olan uygulamanın fiyatı ise şu an 189,99 TL.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.