Anasayfa Haber Google Pixel 6 Lansman Tarihi Duyuruldu

Google Pixel 6 Lansman Tarihi Duyuruldu

Pixel 6 Lansman

Google, beklenen Pixel 6 lansman tarihi için açıklama yaptı.

Google tarafından Pixel 6 lansman tarihi resmen duyuruldu. Buna göre, 19 Ekim TSİ 20:00’de Pixel 6 serisi daha detaylı olarak görücüye çıkacak.

Şirket, telefonlarının tasarımı da dahil olmak üzere Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile ilgili bazı ayrıntıları halihazırda açıklamış durumda. Google, Ağustos ayında tasarladığı ilk çipset olan Tensor’un da bu akıllı telefonlarda piyasaya sürüleceğini paylaşmıştı. Çipset, Pixel 6’nın ses tanıma, cihazdaki canlı altyazılar ve çeviri gibi yapay zeka ağırlıklı özelliklerini güçlendirecek.

Cihazlarda tabii ki kamera geliştirmeleri de var. Pixel 6’nın ana kamerası, önceki modellere göre yaklaşık yüzde 150 daha fazla ışık alabiliyor. Ayrıca Pro modelde 4x optik yakınlaştırma ve ek bir telefoto sensör yer alacak. Şirket, Tensor’un fotoğraf işleme yeteneklerini de geliştireceğini iddia ediyor.

Pil tarafında da tek bir şarjla bir günlük pil ömrüne sahip olacağının da altı çizilmiş. Cihazlar ayrıca 5G uyumlu olacak ve tahmin edeceğiniz üzere Android 11’in tüm yeni özelliklerinden yararlanabilecekler.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.