Anasayfa Haber Windows 11 Güncellemesi Yeni Emojilerle Birlikte Geldi

Windows 11 Güncellemesi Yeni Emojilerle Birlikte Geldi

Emoji tasarımları Windows 11’e özel olarak tamamen yeniden tasarlandı.

Microsoft, yeni piyasaya sürülen Windows 11 işletim sisteminin eksik olan parçalarını yavaş yavaş güncelliyor ve bazı hataları gidermeye devam ediyor. Redmond devi, Temmuz ayında yeniden tasarlanan emojileri duyurmuştu. Şimdi ise Build 22000.348 ile birlikte bu yeni emojiler Windows 11’e eklendi.

Yeni emojilerde Windows 10 tasarımındaki koyu, siyah anahatlar kaldırıldı ve bazılarının renkleriyle birlikte şekilleri değiştirilerek Apple’ın, Google’ın ve Samsung’un ikonlarıyla daha iyi eşleşme sağlandı.

Soldaki görselde Windows 10 emojilerini ve sağda Windows 11 için yeniden tasarlanan emojileri görebilirsiniz. Yeni tasarımda koyu anahatlar kaybolurken hepsi daha hafif ve parlak bir görünüm kazandı.

Bu emojiler, Microsoft’un bu yılın başlarında gösterdiği temel tasarımları kullanıyor, ancak animasyon veya ek derinlikle birlikte renk geçişleri gibi “3D” dokunuşlar kullanılmıyor. Verge, bunun Microsoft’un Windows’ta emojiyi görüntülemek için kullandığı vektör grafik biçiminin bir sınırlaması olduğunu tahmin ediyor. Vektör grafikleri kullanmak dosya boyutlarını küçültebilirken, keskinliği veya ayrıntıyı kaybetmeden emoji boyutunu yukarı ve aşağı ölçeklendirmeyi çok daha basit hale getirebiliyor.

Windows Update üzerinden Windows 11 için isteğe bağlı Kasım 2021 Toplu Güncelleştirmesini yüklerseniz yeni emoji tasarımlarına ulaşabilirsiniz. Windows 11 KB5007262 (Build 22000.348) güncelleme notlarının detaylarına ise buradan göz atabilirsiniz.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.