Anasayfa Haber Valve, Steam Deck İçin Yeni Half-Life Oyunu Geliştiriyor

Valve, Steam Deck İçin Yeni Half-Life Oyunu Geliştiriyor

Half-Life 3 ile ilgili yeni gelişmeler olmasa da yaklaşan Steam Deck için bir Half-Life oyunu hazırlandığı söyleniyor.

Half-Life 2: Episode 2’nin gelmesinden yaklaşık on beş yıl sonra Valve’ın şu anda Half-Life 3 üzerinde çalıştığına dair söylentiler sürekli dolaşıyor. Şimdi şirketin yeni bir Half-Life oyunu geliştirdiği bildirildi. Ancak bu Half-Life 3 değil, Steam Deck düşünülerek tasarlanmış bir RTS/FPS karma oyunu.

Yeni ayrıntılar, Valve News Network yaratıcısı Tyler McVicker aracılığıyla geliyor ve bu isim 2018 başından beri projeyi araştırıyor. Projenin Citadel kod adını taşıdığı söyleniyor. Öte taraftan yeni Left 4 Dead oyunu ve Alien Swarm isimli oyundan da bahsedildi ve YouTuber bunu bir “nostalji şenliği” olarak tanımlıyor.

Citadel’in kontrollerine gelince, “Steam Deck” düşünülerek geliştirildiği de gelen bilgiler arasında. Yeni oyun hala geliştirme aşamasında ve önümüzdeki bir buçuk ile iki yıl içinde piyasaya çıkması bekleniyor.

McVicker ayrıca “mekanik test aşamalarında” olan Half-Life: Alyx’in VR tabanlı devamı olması beklenen oyundan da bahsetti. Bununla birlikte, Valve’ın “PC’deki VR platformuyla artan bir iç hayal kırıklığı” hissettiğini ve şirkette “giderek daha az insanın VR alanına odaklandığını” iddia etti.

Half-Life yakın zamanda tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri olarak aday gösterildi, ancak ödül Dark Souls’a gitmişti.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.