Anasayfa Haber Razer, Taşınabilir 5G Android Oyun Konsolu Hazırlığında

Razer, Taşınabilir 5G Android Oyun Konsolu Hazırlığında

Verizon, Google’ın Android işletim sistemini kullanan ve bulut tabanlı oyunlar oynatan bir konsol üretmek amacıyla Razer ve Qualcomm ile birlikte çalıştığını duyurdu. Razer Edge 5G, özellikle taşınabilir oyun cihazları için tasarlanan Qualcomm Snapdragon G3X Gen 1 sistem üzerine inşa edilecek.

Qualcomm, bu işlemcisini bir yıldan daha kısa önce tanıttı ancak hala özelliklerini açıklamadı. Snapdragon G3x Gen 1 SoC, 144 FPS ve 4K çözünürlüğe kadar oyun desteği sunacak. Bununla birlikte 10 bit HDR, Wi-Fi 6E ve 5G (hem sub-6GHz hem de 5G mmWave dahil) bağlantı özellikleriyle geleceğini biliyoruz. Platform ayrıca USB-C bağlantı noktasını kullanarak konsola 4K ekran bağlama imkanı tanıyacak.

Tasarlanan mobil oyun konsolu, buluttan veya sabit bir oyun konsolundan yayınlanan oyunları oynama imkanı tanıyacak. Razer, bir süredir konsol oyunları (Oyua) ve taşınabilir oyun (Razer Phone) pazarlarına girmeye çalışıyor. Oyuncular için ekipmanlar üreten şirket henüz bu pazarda bir başarı elde edemedi. Yeni Razer Edge 5G oyun sistemiyle ilgili yeni duyurular 15 Ekim’deki RazerCon etkinliğinde yapılacak.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.