Çözüldü Yeni Bilgisyarda 'Reboot and Select proper Boot device' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Jude2World

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün bir PC topladım. Daha önce kendim montaj yapmadığım için daha garanti olsun diye bir bilgisayarcıya birleştirttim. Herşey sorunsuz fakat açılışta ''Reboot and select proper boot device or insert boot media in select boot device and press a key'' hatası veriyor. Okuduğum yerlerde Biostan Boot kısmında HDD'yi öne alın diyor. Benimkinde zaten seçili ve en önde ama yinede yukarıdaki hatayı alıyorum. HDD bozuk diye düşünüyorum var mı önerebileceğiniz bir şey yoksa pazartesi değişim için kargolayacağım.

Harddisk içinde bu halde bağlanmamış bir kablo falan var mı acaba. ?

sıkıştırılmış1.jpg

sıkıştırılmış2.jpg

sıkıştırılmış3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim zaten sizin rehberinizden izleyerek yapmıştım fakat usb belleğe yazmamız gerektiğinden haberdar değildim onuda yaptım ve oldu. Tek bir sorun var hazırda .iso dosyası var diye windows 10 kurayım dedim aslında kurdum da ama internete bağlanamıyorum. Acaba modem ile değilde ağ arttırıcı'ya ethernet kablosu bağladığımdan mıdır hiç ışık falan yanmıyor. Notebook'ta denersem çalışıyor. Driverlar yüklü değil ama internete bağlanamıyorum nasıl yükleyeyim tam anlamıyla bir karmaşa içine düştüm maalesef.

Anakartım Msi B85M Gaming modeli açamadığım zaman yaptığım ilk iş biosu güncelemek oldu yani bios güncel. Ama dediğim gibi internete bağlanamıyorum. Sorun gidericiden baktığımda driverlerle ilgili bir hata veriyor. Şu an anakartın verdiği CD'de verilmiş driverleri flash ile yeni pc'de yüklemeyi deneyeceğim ama tabiki Windows 1o'dan kurtulduktan sonra sanırım biraz erken davranmışım w10 için.

Hemen deniyorum.

Allah ikinizden de razı olsun iki sorunumu da çözdünüz çok teşekkür ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı