Çözüm GTA IV NVIDIA yerine Intel'i Görüyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dağhan Tanık

Hectopat
Daha fazla  
GTA 4 oynamayı İstiyorum ama oyun ekran kartını görmüyor, yani NVIDIA yerine Intel'i görüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Denediğim yollar NVIDIA panelinden oyun exesini tanıttım olmadı, masaüstü simgesine sağ tık yapıp grafik işlemciyle çalıştır dedim olmadı.
Sistemim:
  • Windows 8.1 64 Bit
  • 8 GB 1600 MHz RAM
  • 1 TB HDD+120 GB SSD
  • NVIDIA 4 GB 840M ekran kartı en güncel driveri yüklü
  • DX 11.1

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna sağ tıklayarak ''Yüksek Performans Modu'nda Çalıştır'' seçeneğine tıklaman lazım.

Yukarıda yazdım zaten onuda denediğimi ama oda olmadı. İşin ilginci öbür laptop' da görüyor 540 m var onda, ama bunu görmüyor kafayı yicem. Ekran kartım sağlam diğer hiçbir oyunda sorun yok bi bunda var işte.

Benzer bir sorun bende de vardı. Oyuna girince çözünürlük kötü gözüküyor ve değiştirilmiyor mu ? eğer dediğim gibi ise şunu yapınız. Oyunu açınca F11 e basınca bir panel inecek. Oraya kayıt olunuz ve düzelecektir. Umarım oyun orijinal.

Sorunu Nvidia denetim masasından çözmeyi dene.
Sorun nvidia denetim masası ile alakalı değil.

Oyuna giriliyor fakat çözünürlük değişmiyor 800x600 de, ekran kartı hafızası olarakta 56 mb görüyor yani inteli.
Evet arkadaşım sorunun aynısı bende de vardı. Oyun açılınca live penceresi inecek en üstten. Oraya kayıt olacaksın ve işlem basit. Sonra çözünürlük değişiyor inan bana ;)

Merhana, şans eseri gördüm sorunuzu. Söylediklerimi harfiyen yapmanız halinde sorununuz çözülecektir.
Önce güncel GFWL yükleyin. Eskisini sildikten sonra.
Sonrasında; Steam'ı açın. GTA 4'e sağ tık yapıp özellikler, çalıştırma seçeneklerini ayarla deyin. Sonrasında şu kodu yazın:

Kod:
-availablevidmem 100.0

Sonrada oyunun kurulu olduğu klasöre girin ve commandline isimli bir metin belgesi oluşuturun. İçine ise verdiklerimi yazın ve kayıt edin. Son olarakta steam üzerinden oyunu çalıştırın. Artık sorunsuz çalışacaktır.

Kod:
-memrestrict 699145600
-forcehighqualitymirrors
-notimefix
-novblank
-noprecache
-framelimit 30
-novblank
-noprecache
-norestrictions
-noswapdelay
-renderquality 4
-shadowdensity 0
-viewdistance 0
-detailquality 100
-shadowquality 3
-reflectionquality 4
-reflectionresolution 2048
-shadowresolution 2048
-waterquality 0
-waterreflectionquality 5
-minspecaudio
-dx10
/high

Ben aynı sorunu gta4 ile yaşamış ve dediğiniz gibi çözmüştüm. Liberty city eklentisini oynamamıştım. Şimdi onu yükleyip oynayayım dedim. Yine aynı sorunla karşılaştım. Acaba dediğiniz gibi yapsam Liberty City eklentisi içinde işe yarar mı? Benim oyunda steam üstünde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı