İşlemciye Darbe Atmak Zorunda Kaldım

brltpc

Kilopat
Makaleler
31
Yer
Artvin
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Bölge Uzmanı
Arkadaşlar yeni aldığım soğutucuyu takmak için stok fanı sökmek istedim işlemci bakır kısma yapışmış soket kilidi aklıma gelmedi direk sertçe çektim ve soket kilidini açmadan işlemci fanın altında geldi ve elimle sökemedim yan tarafından ince uçlu düz tornavida ile vurdum eğilmiş pin vardı düzelttim yerine oturuyor işlemci yan kısımda biraz ezilme var sorun çıkartır mı acaba ? Bir de soket kilidi aç kapa yaparken tık tık ses geliyor.
20150419_132408.jpg

Soket kilidine zarar vermiş olman muhtemel. Ama oturuyorsa sıkıntı yok. İşlemcinin pinlerine ellerini sürme. Elindeki statik elektrik işlemciyi bozabilir. Tak bakalım işlemciyi. Sorun yoktur büyük ihtimal.

Darbeli kısmı gördün mü ? Sorun çıkarır mı acaba

Kardeşim, takmadan bunu bilemeyiz. Bu forumda buna benzer bir durumla karşılaşan olmuştu. Çocuk sorunsuz kullanıyordu işlemciyi. Sende dene derim.

Ne kadar ezilme var? Pini doğru düzeltiniz mi? Eğer bunları doğru şekilde yaptıysanız sorun yoktur. Bundan sonra daha dikkatli olursunuz inşallah.

O kısım genelde koru amaçlı takılmış kılıf gibi bir şey olur. Ama anlatma şekline bakılırsa anakart zarar görmüştür bence .

Su bardağımı pencereden aşağıya attım, acaba kırıldı mı? Bi gidip bakayım.
Siz de bu arada o işlemciyi yuvasına yani anakartınıza takıp deneyin, bize de haber verirseniz çok sevinirim. Merak ettim, o ezikten ve bahsettiğiniz eğri pinden dolayı çalışacak mı diye.

Sen bardağ bak ben işlemcinin çalışıp çalışmadığına

Ben baktım, kırılmış.:D Ama senin işlemcin çalışacaktır, eğer o eğri pin'i eski haline getirdi isen. O ufak ezikten bir şey çıkacağını sanmıyorum.
Umarım haşin ve gaddarca soğutucuyu işlemciyle birlikte sökerken anakarta da zarar vermemişsinizdir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı