0'dan Python nasıl öğrenilir?

Necmi22

Hectopat
Daha fazla  
Python öğrenmeye başlamak istiyorum. Nereden başlamalıyım?

Programlama mantığını araştır sonra DSA öğren ardından döküman oku ve proje yap. Bir bakmışsın bir süre sonra öğrenmişsin.

Patika akademiden eğitimlere bakabilirsin başlangıç seviyesi için güzel olduğunu düşünüyorum.

Python için Udemy mi ? İlla video izleyecekse FreeCodeCamp kanalı gayet yeterli.

Bu arada şunu da eklemek isterim matematik ve ingilizceni de geliştirsen iyi olur. Türkçe doküman istiyorsan Python Programlama Dili — Yazbel Python Belgeleri buraya bakabilirsin. Onun dışında backend, yapay zeka gibi gibi alanları dili öğrendikten sonra da seçebilirsin şu an aklında bir alan varsa ona göre Python Framework'ları öğrenebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kaynak arıyorsanız bakabilirsiniz. Belli düzeyde İngilizce bilmeniz şart gibi bir şey.

Bro Code biraz fazla yüzeysel anlatıyor onun dışında fena bir kanal değil.

Buradan.

Sadece DS icin ayri sayfa hazirlamislar, buyuk emek var ( DS )

A4 ve US standardinda sayfalara gore PDF hazirlamislar, download edip offline calismak istersen diye.
( Download )

Tum bunlar varken sacma sapan video kurslarla ilerlemek komple vakit kaybi. Ingilizce biliyorsan farkli bir kaynaga hic ihtiyacin yok; bilmiyorsan zaten once Ingilizce ogrenmelisin. Turkce programlama ogrenilmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…