0'dan yazılım öğrenme ve oyun geliştirmek

10. sınıftayım.
Bence lise sona kadar temel iki hedefin olsun. Birinci önceliğin/hedefin bilgisayar mühendisliği veya benzer bir lisans bölümüne yerleşmek olsun. İkinci hedefin Python'u etraflıca öğrenip keşfetmek olsun. Okyanus gibi düşün geliştiriciliği, sıfırdan en derin yere giremezsin. Bu iki hedef dışında keyif alıyorsan yabancı dilini geliştir, en büyük yatırım.

Bence lise sona kadar temel iki hedefin olsun. Birinci önceliğin/hedefin bilgisayar mühendisliği veya benzer bir lisans bölümüne yerleşmek olsun. İkinci hedefin Python'u etraflıca öğrenip keşfetmek olsun. Okyanus gibi düşün geliştiriciliği, sıfırdan en derin yere giremezsin. Bu iki hedef dışında keyif alıyorsan yabancı dilini geliştir, en büyük yatırım.

Anladım çok teşekkürler :)

Sadece başlaman yeter nereden başladığının pek bir önemi yok zaten çoğu kanalı gezmiş olacaksın İngilizce biliyorsan ama ( her türlü bilmek zorundasın zaten şu an ya da ileride ) Türkçe kanallara bakma direkt İngilizce kanallara bak brackeys en popüleri.

Tamamdır anladım çok çok teşekkürler :)

Evde öğrenmek neden zor olsun? Asıl dışarıda öğrenmesi zor. Bana göre bir insan bir şeye anlık istekle başlamaz ihtiyacı olduğunda başlar. Kursa gidenlerin merakı çok fazla azalıyor onun yerine bir proje seçip ne yapacağını belirleyip sonra ise araştırman gerekli (YouTube vb). Ayrıca yazılım mantıkla çalışır ezberle değil. Benim önerim kesinlikle evde YouTube videoları izleyerek ve araştırarak öğrenmektir.

Evde öğrenilmez demedim kardeşim. Evde öğrenmek zor dedim. Azimle çalışan her şeyi her yerde yapar.

Geri
Yukarı