Çözüldü 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cihat35

Hectopat
Merhabalar.
3 Gündür bilgisayarımdan kurulum vs. işlemi yapması isterken 0xc000007b hatasını alıyorum, konu ile ilgili Technopat videosunu izledim. Process Monitor'den hataları saptadım, fakat sonrasını maalesef beceremedim. Hata raporunu incelediğimde MSVCP140.DLL ve VCRUNTIME140.DLL in hatalı (bozuk) olduğunu gördüm. Zaten 0xc000007b hatasını almadan önce bu 2'sini ben internetden indirip yapmıştım. Buradan sonra ne yapmam gerektiğini bir türlü anlayamadım. Siz dostlarımdan ricam bana ne yapmam gerektiği sıra sıra basit bir dil ile anlatabilir misiniz?
Şimididen çok çok teşekkkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll

Öncelikle bu dosyaları silin. Sonra denetim masasına girip C++ 2013 ve 2015 yazan her şeyi kaldırın. Bunlardan ikişer üçer tane görünebilir, hepsi gidecek. Sonra aşağıya attığım linkteki her şeyi indirip kurun. Toplamda 6 tane dosya inmeli.
İndirirken birden fazla dosya indirmeye izin verin, bunlardan herhangi birisini kurmada sıkıntı yaşarsanız söyleyin.
Yanlış dosyayı atmışsınız, bu bir PDF dosyası ve Mediafire ile ilgili. Process Monitor raporunu yüklediğinize emin olun.

Çok özür dilerim.

C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll

Öncelikle bu dosyaları silin. Sonra denetim masasına girip C++ 2013 ve 2015 yazan her şeyi kaldırın. Bunlardan ikişer üçer tane görünebilir, hepsi gidecek. Sonra aşağıya attığım linkteki her şeyi indirip kurun. Toplamda 6 tane dosya inmeli.
İndirirken birden fazla dosya indirmeye izin verin, bunlardan herhangi birisini kurmada sıkıntı yaşarsanız söyleyin.

Çözüm
önce vcredist_x64.exe sonrrasında vcredist_x86.exe i yani sırasıyla indirip kuruyorum bi olurmu?

Sen sen Bora dostum gerçekten ne kadar teşşekkür etsem az, sana çok ama çok minnettarım. yemin ederim eski nişanlım senin benimle ilgilendiğin kadar ilgilenseydi şimdiye boy boy çoçuklarımız olurdu. vallahi çok sağol ya eyvallah.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı