1.400 TL kasa önerisi

Bütçe
1250

LegacyLethe

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar RTX 3060'lı sistem topluyorum. işlemci, anakart, gpu, psu, ssd ve ramler tamam. Şu an sadece kasa ve CPU cooler kaldı. Normal koşullarda Dark Guardian Pro veya Galax rev 01 bakıyordum. Ama uygun fiyata B500M Mortar alınca ve o anakartta da ön panel Type-C bağlantısı olduğundan şimdi Type-C'li modellere bakmak istedim. Dark maxima V20'yi buldum.

Tam bu süreçte ülkemiz biraz şahlandı, bizi kıskandılar falan... Sonra Teknobiyotik sistematik olarak fiyat artırdı. (benzer bir durum Dark Freezer 129'da da başıma geldi, 420 lira olan soğutucu şu an 600 lira :))

Teknobiyotik sanki aylardır stokta duran ürünü satmıyorlar da o an, o saniye ithal ediyorlarmış gibi sürekli fiyat güncellediğinden şu an baktığım kasalar 1000 liralara yaklaştı. Bu yüzden ilgili ürünler gözümdeki F/P niteliğini kaybediyor.

Velhasıl, bütçem aslında 1000 TL ama hava akışı ve ergonomi açısından değecekse bütçemi 1400'e kadar çıkartabilirim. Ön panelde Type-C girişinin olması benim için önemli ama zorunluluk değil ve RGB benim için 2., 3. ve hatta 4. planda :)

Son düzenleyen: Moderatör:
O kasa o fiyata alınabilir. Ama bütçene göre şu model de mantıklı.
Hocam bu kasayı ben de takip ediyorum sizin önerilerde gördüm ama tanımadığım için siteye güvenemedim ve bu bütçeye çıkarsam taksit/bonus gibi opsiyonları olan siteler tercih sebebim olacak.

Güncel kasa donanım bilgimin çoğunluğunu sizin rehberiniz sayesinde edindim,bu vesileyle teşekkür ederim. Hem gamersnexusun videosu hem de tier a+ olarak işaretlenmiş olması sebebiyle p360a'ya bakmaya başladım. 1000 lira knock-off bi maxima v20'ye vereceğime açıkçası 1300 verip phanteks almak mantıklı görünüyor. Hepsiburadanin peşin fiyatına taksit ve bonus kampanyası da kararımı etkiliyor açıkçası.

Ama aklıma takılan bir soru var. Bu kasada egzoz fanı bulunmuyor gibi yani kasaya 2 fan dahil görünüyor. Emiş fanı olmadan performansı memnun eder mi? Etmez ise hangi fanı almam lazım. Buna göre fanla birlikte fiyat iyice şişecekse v20'ye dönebilirim.

P360A için o fiyatı fazla buluyorum ama Phanteks kalitesi tatmak istiyorum dersen alabilirsin. O kasa 2 fanla geliyor ama yetiyor. Zaten öne maksimum 2x140 veya 2x120 takılabiliyor. Yani ön paneli tamamen dolu sayılır. Taş çatlasa egzoza 1 fan alırsın, o da 50-60 lira bir şey tutar. Çok istiyorsan alabilirsin, kalitesi asla pişman etmez. Ama dediğim gibi, fiyatı 1350'ye çok. Satıcısı güvenilir, Corax zaten Phanteks distribütörü.

@The Man From E.A.R.T.H. kasayı kullanıyor ve tier listi birlikte yaptık, o da düşüncesini belirtirse güzel olur.

Arkada fanın olmamasının bir eksisi olmuyor, pasif egzozla gidiyor zaten o hava. Hatta şunu söyleyebilirim, arkaya fan takınca ekran kartı sıcaklığım 1-2 derece olumsuz etkilenmişti :D Marka olsun kalite olsun Hepsiburada olsun bizim olsun diyorsan alabilirsin, pişman etmeyecektir.
Daha ucuz alternatif istiyorsan Galax Revolution 01'e de bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı