1. dönem açıktan okuyup 2. dönem örgün eğitime geçilebilir mi?

wibonsue

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1.dönemi açıktan okuyacağım 2.dönem okuluma geri dönmeyi düşünüyorum yapabilir miyim yani eğer oluyorsa açığa geçeceğim olmuyorsa geçmeyeceğim.
Şu an okuldan öğrenim görüyorum açık öğretim lisesine geçmeyi ve geçtikten sonra 2.dönemde tekrar örgün eğitimden devam etmeyi düşünüyorum bunu yapabilir miyim?

Örgünden açığa geçmek kolay ama, açıktan örgüne geçmek zor. Siz açıktan örgüne geçmek için dilekçe veriyorsunuz birkaç tane kurul bunun için uygun olup olmadığınıza, açıkta aldığınız derslere, bunların yeterli olup olmamasına bakıyorlar.
Yani hadi geçiyorum deyince açıktan örgüne geçilmiyor maalesef.

Örgünden açığa geçmek kolay ama, açıktan örgüne geçmek zor. Siz açıktan örgüne geçmek için dilekçe veriyorsunuz birkaç tane kurul bunun için uygun olup olmadığınıza, açıkta aldığınız derslere, bunların yeterli olup olmamasına bakıyorlar.
Yani hadi geçiyorum deyince açıktan örgüne geçilmiyor maalesef.
Hayır benim sorum açıktan örgüne geçmenin zorluğu değil
1.dönem açıktan okuyup 2.dönem okula geçme gibi bir imkanım var mı?

Hayır benim sorum açıktan örgüne geçmenin zorluğu değil.
1.dönem açıktan okuyup 2.dönem okula geçme gibi bir imkanım var mı?

Tamam ben de ona cevap verdim, 1. dönem veya 2. dönem fark etmeden örgüne geçebilirsiniz fakat zorlu bir süreç.

Tamam ben de ona cevap verdim, 1. dönem veya 2. dönem fark etmeden örgüne geçebilirsiniz fakat zorlu bir süreç.

Hocam bitane arkadaşta direkt gittiğinde milli eğitim merkezine falan kendisini kayıt yaptıklarını söylemişti okula ve burada da "Ayrıca, Meslekî Açık Öğretim Lisesi sınavlarından bir ay önce nakil işlemi yapılmaz." yazıyor, yani her zaman yapılıyor demek yanlış olmaz mı?

Ve @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam da senede bir geçilebildiğini söylemişti. @wibonsue, bulunduğunuz konumda ki milli eğitim müdürlüğüne gidip sorarsanız belki daha kesin cevap alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı