1. dönem devamsızlığı özürlü devamsızlığa döner mi?

Trraene

Decapat
Hala var mı o kural bilmiyorum ama 5 gün devamsızlığı olana belge verilmiyordu, şu an özürsüz devamsızlığım 6.5 gün oldu. 2 gün hastaydım, rapor almamıştım. Bunları özürlü devamsızlık yapabilme şansım var mı?

Aileniz ile giderek yaptırabilirsiniz, 15-20 gün geçmemesi gerekiyor diye biliyorum, okulunuza göre bu durum değişiklik gösterilebilir.

İnternetten "devamsızlık izinli çevirme" dilekçelerine bak, birini yaz kağıta veya fotokobisini çektir sonra orada öğrenci bilgisi falan olur onları uygun bir şekilde doldurun sonra müdür veya müdür yardımcısına teslim edeceksin. Resmi bir zaman limiti yok. Bazı okullarda en az 5 iş günü dese de bazı okullarda sene başında yapılan devamsızlığı sene sonu bile düzeltebiliyorlar. Yani burada önemli olan okul. Eğer okul 5 iş günü falan derse özel raporlar oluyor diye biliyorum hastane heyetinden alınan (tam hatırlamıyorum böyle birşeyi bir konuda okumuştum) onlardan al ve sanırım onlar izinli olarak da geçmiyor yani direkt devamsızlık olmuyor ama emin değilim. Bunu okula teslim et. Veya okula devamsızlığının sebebinin cenaze gibi bir özel sebep olduğunu (sebebi sen uydur) bildirebilirsin belki bir şeyler yaparlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı