1 GBPS Verebilecek Wi-Fi adaptörü önerisi

Qhawn

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, TurkNet 1 GBPS internete geçiyorum. Fakat bir sıkıntı var şu an(masaüstü) bilgisayarımda takılı olan Wi-Fi adaptörü(90TL) 1 GBPS gibi bir hızı verebileceğini düşünmüyorum modem ile PC arasında duvar yok, hızı çok az kesinti ile bana verebilecek adaptör önerisi arıyorum. USB olarak PC'ye takacağım ve bana az kesinti ile 1 GBPS interneti Wi-Fi olarak vermesi gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, TurkNet 1 GBPS internete geçiyorum. Fakat bir sıkıntı var şu an(masaüstü) bilgisayarımda takılı olan Wi-Fi adaptörü(90TL) 1 GBPS gibi bir hızı verebileceğini düşünmüyorum modem ile PC arasında duvar yok, hızı çok az kesinti ile bana verebilecek adaptör önerisi arıyorum. USB olarak PC'ye takacağım ve bana az kesinti ile 1 GBPS interneti Wi-Fi olarak vermesi gerekiyor.
CAT-7 ethernet kablosu al.

Bütçe yetiyorsa alınabilir.

USB olanlarda takılma kopma olabiliyor, PCI-e kartı daha mantıklı.

Yani anlıyorum beğenmediniz de arkadaş kasayı sürekli açmak istemiyor olabilir taşımak istiyor olabilir laptopda da kullanmak istiyor olabilir. Yakın zamanda Zyxel router aldım, memnunum ve önerdim. İstediğini önerdim....

TurkNet 1 Gbps'e geçiyorum, GigaFiber.

USB olması güzel, bundan önce de USB kullanıyordum çok kopma olmuyordu. Bu 1200 yazıyor ama gerçekten 1200 destekler değil mi? 100'de tıkanmasın.

TurkNet 1 Gbps'e geçiyorum, GigaFiber.

USB olması güzel, bundan önce de USB kullanıyordum çok kopma olmuyordu. Bu 1200 yazıyor ama gerçekten 1200 destekler değil mi? 100'de tıkanmasın.
Yok tıkanmaz zaten 5 GHz de 1200 mbps veriyor modeminizin de 5 GHz olması lazım. Arada engel olmadığı için çok sorun yaşatmaz.

Bu adaptörlerle 600 Mbps civarında hız alınabiliyor.
AC1200 demesine bakmayın, 1200 değeri 2.4 GHz ve 5 GHz bantlarının toplamı.
5 GHz ile 800 Mbps'de bağlanıyor, kayıplara beraber 450-650 Mbps civarlarına düşüyor bu adaptörler.

1000 Mbps kullanmak için kablo kullanın.

Geri
Yukarı