1 Hoparlöre 2 Ayrı Ses Girişi Bağlamak

EgeÇamlıkaya

Hectopat
Daha fazla  
Aslında başlıkta sorunumu iyi anlatamadım sanırım. Bende bir hoparlör var, masaüstü bilgisayarımın arkasına takılı, aynı zamanda bir tane bluetooth aygıtı var direk bilgisayar gibi ses girişi olan. Bluetooth aygıtını hoparlöre bağlıyorum ve telefondan müzik açabiliyorum onu bluetooth hoparlöre çeviriyor.

Benim sorum ben aynı hoparlör kablosuna hem bluetooth aygıtını hem bilgisayar girişini beraber bağlamak istiyorum ve bir anahtar ile birbiri arasında geçiş yapmak istiyorum. Lehim falan benim için problem değil aklıma şöyle bir fikir geldi; hoparlör jakının kablosunu kesip bilgisayar ve bluetooth aygıtına birer AUX kablosu bağlayıp kablolarını soyup aynı kabloları birbirine lehimlemek ve iki ayrı aygıtın toprak çıkışını bir anahtar ile hoparlörün toprak çıkışına bağlamak. Böylelikle anahtarı açıp kapattıkça bir aygıttan öbürüne geçiş sağlayabilirim diye düşündüm.

Sizce bu fikir işe yarar mı ve bu kadar uğraşmamı gerektirmeyecek direk bu işi yapabilen, çok pahalı olmayan bir alet var ise isim veya link verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarına bir bluetooth dungle alabilirsin veya resimdeki anahtarı kullanarak yapabilirsin.

Dosya Ekleri

• 2x-spdt-3-position-rocker-switch-12v-car-ac-6a-250v-3-pin-on-off-on-1-2-x-3-4-2.jpg
    2x-spdt-3-position-rocker-switch-12v-car-ac-6a-250v-3-pin-on-off-on-1-2-x-3-4-2.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 69
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı