1 Ms 144 HZ 1080P IPS Panel monitör Önerisi

AOC 24G2U öneririm. Yüksekliği ayarlanabilir stand ve içerisinden hem HDMI hem de DP kablo çıkıyor. 1080P 144 HZ için DP kablo gerekli. Ayrıca Freesync olan bu monitörde Gsync açmak için DP kablo gerekli. Viewsonic XG2405'in içinden sadece HDMI kablo çıkıyor. İki modelin tek farkı bu diye biliyorum.

AOC 24G2U öneririm. Yüksekliği ayarlanabilir stand ve içerisinden hem HDMI hem de DP kablo çıkıyor. 1080P 144 HZ için DP kablo gerekli. Ayrıca Freesync olan bu monitörde Gsync açmak için DP kablo gerekli. Viewsonic XG2405'in içinden sadece HDMI kablo çıkıyor. İki modelin tek farkı bu diye biliyorum.
Aoc araştırdık ciddi pixel sorunları yaşayanlar var estetik anlamda çok hoş ama.

Asus ile Vievsonic kovalıyorum 1.600 düşsün yeter.

Aoc araştırdık ciddi pixel sorunları yaşayanlar var estetik anlamda çok hoş ama.

Asus ile Vievsonic kovalıyorum 1.600 düşsün yeter.
Geçen haftalarda arkadaşım aldı, çıkmadı onda. O da araştırmıştı. İlk partilerde yaygınmış, yeni üretimlerde yoktu diyerekten aldı. Bu arada istersen 4000 TL'lik monitör al, ölü piksel çıkabiliyor. Hangi model alırsanız alın, internetten alıp geldiğinde ilk işin ölü piksel testi yapmak olsun. Baktın ölü piksel var 15 gün içinde cayma hakkını kullanabilirsin. Mağzadan alınan ürünlerde cayma hakkı geçerli değil. Üstelik bazı model ve markalar belirli sayıya kadar ölü pikseli sorun saymayıp değişimi vs. kabul etmiyorlar.

Geçen haftalarda arkadaşım aldı, çıkmadı onda. O da araştırmıştı. İlk partilerde yaygınmış, yeni üretimlerde yoktu diyerekten aldı. Bu arada istersen 4000 TL'lik monitör al, ölü piksel çıkabiliyor. Hangi model alırsanız alın, internetten alıp geldiğinde ilk işin ölü piksel testi yapmak olsun. Baktın ölü piksel var 15 gün içinde cayma hakkını kullanabilirsin. Mağzadan alınan ürünlerde cayma hakkı geçerli değil. Üstelik bazı model ve markalar belirli sayıya kadar ölü pikseli sorun saymayıp değişimi vs. kabul etmiyorlar.
Ya ben açıkçası beyaz ölü pixselleri sorun eden birisi değilim yarın birgün satıp daha iyi bir monitör almak istediğimde insanların takıntısı bana problem oluyor. Yoksa oyun oyna veya film izle ölü pixseli görüyorum diyen birisi yalan atıyordur yada film izlemek yerine pixseli izliyordur. Bu tipler yüzünden pixsel sorunu olmasan die temiz monitör almaya çalışıyorum daha doğrusu sıfır alacağım monitör neden ölü pixsel alayım ki birde öyle düşünüyorum.

Asus Vg249q düşünen biri olarak sizin önerdiğinizde güzel geldi açıkçası. Çünkü Asus milyar dolarlık firma büyük bir sivri zekalılık yaparak monitöre herhangi bir kablo koymamış. Monitör 1800 civarında vatanda, 100-150'de kaliteli bir DP kablosuna vermek zorundayız yani. Ama sizin attığınzdan kablo çıkması işi kolaylaştırıyor.

Değerli arkadaşlar incehesap cuma indirimi ile 1.500 TL
İlgili ürünü satın aldım.

Umarım doğru seçim olmuştur.

Değerli arkadaşlar İncehesap cuma indirimi ile 1.500 TL.
İlgili ürünü satın aldım.

Umarım doğru seçim olmuştur.

Ürün nasıl? Kullanalı 3-4 ay olmuş, herhangi bir sorunla karşılaştın mı? G-Sync özelliğini kullanabildin mi?

Ürün nasıl? Kullanalı 3-4 ay olmuş, herhangi bir sorunla karşılaştın mı? G-Sync özelliğini kullanabildin mi?
Dostum biz forum olarak bir kaç kişi aldık ve iade ettik.
Ölü pixel ışık sızması ve sarı rengin yapay tonda olması gibi benzer sorunlar vardı.

Sağolsun incehesap sorun çıkarmadı ve iadeleri kabul etti.
Bunun dışında çok güzel bir monitördü.

Geri
Yukarı