1. nesil i7 ve GT 1030 darboğaz yapar mı?

APU sistem önermek harici ekran kartsız bir sistem dizmeyi önermek demektir. A8-9600 işlemcide dahili grafik kartı bulunması GT1030'u kullanamayacağı anlamına gelmez. APU sistem önermekle APU işlemci önermek farklı şeylerdir. Daha fazla kendinizi rezil etmeyiniz :D
Apu önermişsiniz. Ryzen'ın A8-9600 diye bir modeli yok ki.
Ryzen'i yanlışlıkla eklemişim, düzeltiyorum.

APU sistem önermek harici ekran kartsız bir sistem dizmeyi önermek demektir. A8-9600 işlemcide dahili grafik kartı bulunması GT1030'u kullanamayacağı anlamına gelmez. APU sistem önermekle APU işlemci önermek farklı şeylerdir. Daha fazla kendinizi rezil etmeyiniz :D

Ryzen'i yanlışlıkla eklemişim, düzeltiyorum.
Apu işlemcidir kendileri ve harici ekran kartıyla kullanmak, gereksiz para vermek demek o işlemciye. Aynı fiyata alınabilecek çok daha iyi işlemciler var demek. Rezil falan olmadık bu arada...

Kendileri aynı zamanda eski işlemcimdir. Mantıksız bir öneridir. Kullanmayacağı şeye para vermesini öneriyorsunuz araya anakartı falan katınca da.

Apu işlemcidir kendileri ve harici ekran kartıyla kullanmak, gereksiz para vermek demek o işlemciye. Aynı fiyata alınabilecek çok daha iyi işlemciler var demek. Rezil falan olmadık bu arada...

Kendileri aynı zamanda eski işlemcimdir. Mantıksız bir öneridir. Kullanmayacağı şeye para vermesini öneriyorsunuz araya anakartı falan katınca da.
Rezil oldunuz diye size demedim 1 (bir). 400 TL bandında alınabilecek en iyi işlemcilerden birisidir 2 (iki). Allah aşkına ''gözlerinizle'' okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum 3 (üç). GT 1030 ekran kartı 700 TL küsür olsun, 400 TL işlemciyle 1100-1200 TL ediyor. Herhalde GT 1030'un altına Ryzen 3 3100 koycak halimiz yoktu.

Rezil oldunuz diye size demedim 1 (bir). 400 TL bandında alınabilecek en iyi işlemcilerden birisidir 2 (iki). Allah aşkına ''gözlerinizle'' okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum 3 (üç). GT 1030 ekran kartı 700 TL küsür olsun, 400 TL işlemciyle 1100-1200 TL ediyor. Herhalde GT 1030'un altına Ryzen 3 3100 koycak halimiz yoktu.

Anakart havadan mı geliyor? Forumda donanım uzmanı kesiliyor...

Rezil oldunuz diye size demedim 1 (bir). 400 TL bandında alınabilecek en iyi işlemcilerden birisidir 2 (iki). Allah aşkına ''gözlerinizle'' okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum 3 (üç). GT 1030 ekran kartı 700 TL küsür olsun, 400 TL işlemciyle 1100-1200 TL ediyor. Herhalde GT 1030'un altına ryzen 3 3100 koycak halimiz yoktu.
Arkadaşımızın anakartı hazır ama i7 1. nesil işlemci için. Senin dediğin işlemciyle yeni anakart alacak ve önerdiğiniz işlemci yerine 350 tl gibi bir fiyata i7-860 gibi bir işlemci taksa o işlemciyi fena halde yiyecek. GT 1030'u da ikinci el alacaksa 700 tl vermesin bir zahmet arkadaşımız.

Durumu yeni gelenlerin de anlayacağı şekilde özetleyeyim. Yukarıdaki ilk mesajda eğer AM4 anakartınız olsaydı A8-9600'ü önerecektim, dedim. Üstüne apu sistem önerdiğim öne sürüldü. Apu sistem değil işlemci önerdiğimi belirttim ki anlayamacağını biliyordum zaten, malum kardeşimiz anlamadı. Arkadaşlar APU işlemcilerinizi harici ekran kartlarıyla kullanabilirsiniz. Ama dilerseniz elbette 1000 TL'lik işlemciyle 700 TL'lik ekran kartını kullanabilirsiniz. Bizim amacımız dengeli bir sistem toplamanız.
Son olarak yukarıda belirttiğim üzere anakartınız eğer amd uyumlu olsaydı diye de demişim. Yani böyle bir şey yapamayacağını zaten belirmişim. ''Olsaydı'' ibaresini kullanmışım. Anlamak istemeyen kardeşlerim yine anlamayacaklardır, umarım size anlatabilmişimdir.
Anakart havadan mı geliyor? Forumda donanım uzmanı kesiliyor...
Donanım uzmanı arkadaşımız o kadar uzmanki okumaya daha vakit ayıramıyor. Bu tarz insanların evden hiç çıkmaması, asosyal olması ve sürekli millete atıp tutması gerçekten trajikomik. Eminim yanıtımı raporlayacaktır. Çünkü acıdır gerçekler, zoruna gider :(

Son düzenleme:
1030 iptal rx550 4gb i3 540 olr mu bide 450 w power sıkıntı cikarir mi
pin girisi varmis baktim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı