1 Router'a 2 farklı interneti birleştirme

aytaccgl

Decapat
Herkese selamlar.

Evimde iki farklı modem ve iki farklı internet altyapısı var (Türk Telekom ve Kablonet). Bu iki farklı interneti tek bir router'a vermemin bir yolu var mıdır? Tek ve hızlı bir internet çözümünü şu an için yapamıyorum, iki interneti de kapattıramıyorum :) Ben de bu şekilde kullanmanın yolunu arıyorum.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

İki adet WAN'ı olan bir cihaz ile iki interneti bir ağ altında paylaşabilirsin tabiki ama bu ikisini aynı anda kullanabileceğin anlamına gelmez. İsteğe göre bazı kullanıcılar WAN1 den çıkar bazıları ise WAN2 den veya bazı portlar WAN1den çıkar bazıları WAN2 den.

Senin hayalinde olan 16Mbit + 16Mbit = 32Mbit Download için çok daha gelişmiş teknolojiler gerekli. Cisco CCNP Service Provider seviyesinde birinden destek alarak (BGP,OPSF destekli) routerın kurulması ve ayarlanması gerekir.

Çok teşekkürler, peki bilgisayarı aynı anda iki modeme bağlamanın yolu var mıdır?

Macbook pro 13 - 2017 kullanıyorum. Biraz fanteziye kaçıyor sanırım ama çok araştırdım, olmuyorsa da peşini bırakmak istiyorum. Tekrar teşekkür ederim...

Merhaba,

Şöyle anlatayım, Evinde iki ayrı giriş kapısı var, Her kapı birer metre genişliğinde ve her defasında bir insanın geçmesine izin veriyor. Evine aynı anda iki kişi girip çıkabilir çünkü iki ayrı kapın var. Ama evine iki metre genişliğinde bir insanı aynı anda sokamazsın, kapılar ayrı çünkü.

A kapısından girecek olan kişiler A kapısını bekleyecektir çünkü onlar B kapısını bilmiyordur. B kapısını bilmeleri için bahsi geçen hizmet sağlayıcı seviyesinde cihaz ve yetkinlik gerekir.

Bilgisayarını aynı anda faklı iki ağa bağlayabilirsin, bu sefer bilgisayarın bunlar arasında seçim yapacaktır, birini kullanmayı seçecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı