1 Saat İçerisinde 30 GB Dosya Kendiliğinden Oluştu

DRTR

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar önce sorunumu anlatmakla başlayayım. Gereksiz her şeyi silmeme rağmen çok az yerim kalmıştı, sonra şunu fark ettim ki yaklaşık 1 saat içerisinde hiçbir şey indirmediğim halde 30 gb alan dolmuş. İyice takip ettim bu 600 mb yerim kalana kadar olmaya devam etti. Ben de CCleaner kurarak temizleyeyim dedim ve gerçekten temizlendi 70 gb alan açıldı. Bu dosyaların TEMP klasöründeki dosyalar olduğunu fark ettim. Ancak yine 1 saat geçti ve 30 gb yer yine doldu ve ben de Bitdefender ile virüs taraması yaptım ve temiz çıktı. Bu TEMP dosyalarını kuran uygulama nedir acaba? Bilgisayarımda virüs olabilir mi? Bu dosyalardan nasıl kurtulabilirim
İlk fotoğraf dosyaları temizledikten sonra aldığım ekran kaydı, ikinci fotoğraf ise bundan 1 saat sonra (Hiçbir şey indirmedim ya da kurmadım), üçüncü fotoğraf ise bu temp klasörü ve boyutunun fotoğrafı.
Bu bilgisayar 18.03.2020 17_13_10.png
Bu bilgisayar 18.03.2020 18_44_12.png

tmp000002a0 Özellikleri 18.03.2020 18_34_17.png

Arkadaşlar önce sorunumu anlatmakla başlayayım. Gereksiz her şeyi silmeme rağmen çok az yerim kalmıştı, sonra şunu fark ettim ki yaklaşık 1 saat içerisinde hiçbir şey indirmediğim halde 30 GB alan dolmuş. İyice takip ettim bu 600 MB yerim kalana kadar olmaya devam etti. Ben de ccleaner kurarak temizleyeyim dedim ve gerçekten temizlendi 70 GB alan açıldı. Bu dosyaların temp klasöründeki dosyalar olduğunu fark ettim. Ancak yine 1 saat geçti ve 30 GB yer yine doldu ve ben de Bitdefender ile virüs taraması yaptım ve temiz çıktı. Bu temp dosyalarını kuran uygulama nedir acaba? Bilgisayarımda virüs olabilir mi? Bu dosyalardan nasıl kurtulabilirim.
İlk fotoğraf dosyaları temizledikten sonra aldığım ekran kaydı, ikinci fotoğraf ise bundan 1 saat sonra (hiçbir şey indirmedim ya da kurmadım), üçüncü fotoğraf ise bu temp klasörü ve boyutunun fotoğrafı.
Eki Görüntüle 516436Eki Görüntüle 516434
Eki Görüntüle 516435

Ccleaner ile tarama yaptığınızda o 30GB'ı neyin kullandığını gösterecektir. Ekran alıntısı yükler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı