1 senede sıfırdan yazılım mühendisliği kazanmak için nasıl çalışılır?

betabalik06

Centipat
Bu sene sınava girmedim, önceden çalışmadığıma pişman oldum ve 8 Haziran'da antrenmanlarla matematik 1'e başladım. Şu ankitapta 13. gündeyim. Sınava daha bir sene var. Unutmaz mıyım ve nasıl çalışmalıyım? Öneri verir misiniz?

Çok çalışarak değil düzenli ve çok çalışarak ilerlemelisin. Düzenli çalışma yaparsan unutmazsın. Kendine bir hedef koyup çalışmalısın. Hangi üniversiteye gideceğine karar vermelisin. Ayrıca yazılım mühendisliği bölümüne önceden de çalışman gerekiyor. Yani en azından sınava girdikten sonra programlama dillerine çalışman gerek. Bende bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyorum. Önceden hiç yazılımla alakalı bir şey bilmiyordum. Bu yüzden ilk sene çok sıkıntı çektim. Zorladım öğrenirsem yapabilir dedim. Ancak bu bölümün bana göre olmadığını 2, sınıfın ortasında anladım. Gerçekten sana göre bir bölüm mü emin ol. Çalışma programını hiç aksatma hedeflerine kararlı bir şekilde çalış. Bir gün çalışmayayım deyip programı aksatma. Hiçbir dersi tekrarı erteleme.

Çok çalışarak değil düzenli ve çok çalışarak ilerlemelisin. Düzenli çalışma yaparsan unutmazsın. Kendine bir hedef koyup çalışmalısın. Hangi üniversiteye gideceğine karar vermelisin. Ayrıca yazılım mühendisliği bölümüne önceden de çalışman gerekiyor. Yani en azından sınava girdikten sonra programlama dillerine çalışman gerek. Bende bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyorum. Önceden hiç yazılımla alakalı bir şey bilmiyordum. Bu yüzden ilk sene çok sıkıntı çektim. Zorladım öğrenirsem yapabilir dedim. Ancak bu bölümün bana göre olmadığını 2, sınıfın ortasında anladım. Gerçekten sana göre bir bölüm mü emin ol. Çalışma programını hiç aksatma hedeflerine kararlı bir şekilde çalış. Bir gün çalışmayayım deyip programı aksatma. Hiçbir dersi tekrarı ertelemeredeyse 4 senedir sevdiğim için bu bölümü okumak istiyorum, yazdığın için teşekkür ederim.

Neredeyse 4 senedir Unity Engine ile ara sıra uğraşıyorum, sevdiğim için bu bölümü okumak istiyorum, yazdığın için teşekkür ederim.

Hocam çok ağır başlamayın. Kendinizi alıştıra alıştıra devam edin. Yapılmayacak şey değil. İlk 10k bile girersiniz .
Teşekkür ederim.

Neredeyse 4 senedir Unity Engine ile ara sıra uğraşıyorum, sevdiğim için bu bölümü okumak istiyorum, yazdığın için teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.

Eğer kod bilgisine sahip isen ilk seneyi yatarak geçirebilirsin. Fizik matematik dersleri haricinde seni zorlayacak bir şey yok. Okuldan okula farklı olarak ilk senede C# C++ kesin olmakla birlikte bazı üniversiteler Python ilk seneden işleyebiliyor. Üniversite tercihi konusunda ise ülkemizde neredeyse Boğaziçi ODTÜ tarzında kaliteli olan üniversitelerin haricinde diğer üniversiteler birbirlerinin aynısı. Hatta bazı üniversiteler kötü olmasına rağmen puanlarının yüksek olmasının sebebi o üniversitenin bulunduğu il denize tatil yerlerine yakın olduğu için o puanları alıyormuşuz gibi hava var. Bir üniversiteden beklentilerine göre ders çalışmalısın bence.

Eğer kod bilgisine sahip isen ilk seneyi yatarak geçirebilirsin. Fizik matematik dersleri haricinde seni zorlayacak bir şey yok. Okuldan okula farklı olarak ilk senede C# C++ kesin olmakla birlikte bazı üniversiteler Python ilk seneden işleyebiliyor. Üniversite tercihi konusunda ise ülkemizde neredeyse Boğaziçi ODTÜ tarzında kaliteli olan üniversitelerin haricinde diğer üniversiteler birbirlerinin aynısı. Hatta bazı üniversiteler kötü olmasına rağmen puanlarının yüksek olmasının sebebi o üniversitenin bulunduğu il denize tatil yerlerine yakın olduğu için o puanları alıyormuşuz gibi hava var. Bir üniversiteden beklentilerine göre ders çalışmalısın bence.
Bulunduğum şehirde olan üniversiteye gitmeyi düşünüyorum, evimin önünden geçen otobüsle direkt gidebiliyorum bilgi için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı