1 TB Fusion Drive İptal Etme

tyriaeum

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Mac Mini 2014 (Late) kullanıyorum. Macos sürünü Catalina... Cihazda 1 TB Fusion Drive mevcut. Cihazın içini açtığımda 128 GB SSD + 1 TB HDD olduğunu gördüm. Ben Fusion Drive'ı iptal edip SSD'yi Macos ve Bootcamp için kullanmak istiyorum. Çünkü Bootcampi normal şartlarda HDD'ye kuruyor ve açılış kapanış süresi bayağı bayağı uzun oluyor. Bu süreyi azaltmak Windows ortamında daha hızlı bir kullanım sağlamak istiyorum.

Yabancı kaynakları araştırdım biraz. Terminalden "diskutil" kodu ile fusion drive'ı iptal edileceğine dair bilgi aldım. Fakat bu komut Catalina için farklı Mojave için farklı sonuçlar veriyor gibi geldi bana. Örneğin "diskutil cs list" Catalina için çalışmıyor ama Mojave için çalışıyor anladığım kadarıyla.

Ayrıyeten bu işlemi yapmak için cesaret toplayamadım çünkü işlemi deneyenlerden işlem sonrasında Disk İzlencesinde diski göremeyenler olmuş.

Fusion Drive'ı iptal konusunda net bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı