Çözüldü 1 TB HDD 130 GB görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kromish

Hectopat
Merhaba, bilgisayara elimdeki HDD'yi taktim. 1 TB disk ama bilgisayara girince 130 GB'lık bir disk geliyor sadece. Bence diski silip yeniden yüklemem gerek ama nasıl yapacağımı bilmiyorum tam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nasıl hallettiğinizi yazabilir misiniz?
Hocam YouTube'dan baktım. Diskin 1 TB olduğuna emindim ama 150 gösteriyordu. Ben de diskin kalan kısmından klasör oluşturulmadıgını anladım. Ben de diğer dediğiniz yerlere girip eski diski silip 960 GB'lık yeni disk oluşturdum.
Disk yönetiminden biçimlendirin içinde önemli dosya yoksa.

Artı -1 Eksi
Merhaba, bilgisayara elimdeki HDD'yi taktim. 1 TB disk ama bilgisayara girince 130 GB'lık bir disk geliyor sadece. Bence diski silip yeniden yüklemem gerek ama nasıl yapacağımı bilmiyorum tam.

O disk eğer sistem diski diğilse o diskdeki dosyalarını yedekle biçimlendir eğer aynı sorun yaşanıyorsa diskde problem var

Artı -1 Eksi
Büyük bir ihtimal disk yönetiminden HDD'yi genişletmiştir.
Ben nasıl olduğunu biliyorum. Konu çözülmüşse ortada bir çözüm olmalı, değil mi? :D

Hocam YouTube'dan baktım. Diskin 1 TB olduğuna emindim ama 150 gösteriyordu. Ben de diskin kalan kısmından klasör oluşturulmadıgını anladım. Ben de diğer dediğiniz yerlere girip eski diski silip 960 GB'lık yeni disk oluşturdum.
Tamamdır. Teşekkürler.

Geri
Yukarı