1 TB HDD işlem yaparken donması sorunu

onuraydin00

Kilopat
Arkadaşlar bilgisayarımda 5-6 yıllık 1 TB sabit disk takılı ve HD Tune ile tarama yaptığımda 50-55 tane kırmızı kutucuk çıktı. Mesela ben küçük boyutlu programları, indirdiğim müzikleri ve oyunları o diske atar, kurarım. Aimp MP3 müzik programı kullanıyorum. Bu program da sabit diske kurulu. Bir müzik açtığımda Aimp programı donuyor. Acaba HDD bozuk olduğu için mi donuyor? Son olarak format atarken ve sabit diski biçimlendirirken dondu. Daha sonra tekrar denediğimde bu diske Windows kurmayın. Çünkü yakında bozulabilir gibi bir şey yazıyordu. Tamiri olur mu yoksa yeni mi almam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'nizde Bad Sector var. Büyük ihtimalle eskimesinden kaynaklı. Ayrıca Bad Sector giderek yayılan bir durum olduğu için, ayrıca sizde de bayağı ilerlemiş bir durumda olduğu için maalesef HDD'niz yüksek ihtimalle tamir edilemeyecek derecede bozuk. Ayrıca bozuk sectorler işlem yapamadığı için HDD sistemi dondurur. Artık HDD'niz büyük ihtimalle çöp ama şunu deneyebilirsiniz:
MaxBlast5 - Low Level Format Resimli Anlatım
Ama tavsiyem hiç uğraşmayın ve 200 TL'ye bir HDD alıp yolunuza devam edin.

HDD'nizde Bad Sector var. Büyük ihtimalle eskimesinden kaynaklı. Ayrıca Bad Sector giderek yayılan bir durum olduğu için, ayrıca sizde de bayağı ilerlemiş bir durumda olduğu için maalesef HDD'niz yüksek ihtimalle tamir edilemeyecek derecede bozuk. Ayrıca bozuk sectorler işlem yapamadığı için HDD sistemi dondurur. Artık HDD'niz büyük ihtimalle çöp ama şunu deneyebilirsiniz:
MaxBlast5 - Low Level Format Resimli Anlatım
Ama tavsiyem hiç uğraşmayın ve 200 TL'ye bir HDD alıp yolunuza devam edin.
Teşekkür ederim. Muhtemelen yenisini alacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı