1 TB HDD VS 2 TB HDD

Makaleler
4
Yer
Denizli
Selamlar, yakın zamanda harddisk almayı planlıyorum. Harddisklerin çok bozulduğu hakkında bir duyum aldım, hatta kendi harddiskimde yakın zamanda bozulmuştu. Şimdi 2 TB HDD almayı düşünüyorum ama bozulmasından korkuyorum. Aldığım zaman yaklaşık 3-5 sene götürmesini istiyorum. Bütçem 350 TL.
Düşünceleriniz nelerdir? 1 TB mı almalıyım 2 TB mı?
2 TB için bulduğum en ucuz 0 harddisk daha ucuzunu göremedim.

2 TB almanı tavsiye ederim, 1 TB çoğu zaman yeterli olmuyor. Bozulma ihtimali yine aynı ve kasanı hareket ettirmediğin sürece bozulması neredeyse imkansız.

Verdiğiniz linkteki 2 TB diski önermiyorum. Dönüş hızı 5900 RPM performans olarak çok geride kalacaktır. Eğer depolama problemi yaşamıyorsanız 7200 RPM 1 TB bir disk alın.

Yıllar geçtikçe teknoloji geliştiği için çoğu dosyanın boyutu artıyor. Mesela 4K bit fotoğrafın byoutu 1080P fotoğraftan fazla oluyor. Mesela yeni çıkan üst kalite oyunların çoğunun boyutu yüksek olur.
Ben zamanında Samsung HDD aldım 9 seneden beri eski bilgisayarımda kullanıyorum.
Bu sebep ile 2 TB almak daha mantıklı.

Ana disk yapacaksan 7200 rpm al. Depolama amaçlıysa farketmez.

Ana disk değil arkadaşlar. Depolama amaçlı kullanacağım hızı önemli değil. Ana disk olarak Samsung 850 evo kullanıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…