1 Yılda YKS'de nasıl bir sonuç elde edilir?

Uykudan fazla kısmıyorum, Sabah 7'de kalkıyorum okulu aradan çıkarınca 4 gibi evdeyim, 6'da derse başlıyorum gece 01:30 gibi dersi bırakıyorum. Uykudan kısmak yerine diğer sosyal aktiviteleri tamamen bırakmış durumdayım çünkü kendimi tanıyorum uykusuz asla yapamam. Evde akşamdan notlar çıkartıyorum okulda onlara çalışıyorum, paragraf çözüyorum eve gelip 2 saat falan dinlenip test çözümüne başlıyorum. Haftada 2 kez deneme çözüyorum. Dersi daha eğlenceli kılmak adına ara sıra müzik dinliyorum günler su gibi akıp gittiği için şu an sıkkınlık gibi bir sorunum yok, sadece okul + dershane olduğu günler ders çalışmaya vakit kalmıyor. Her ay için kendime bir hedef belirleyerek çalışıyorum. Bu arada şu konuya vurgu yapmak istiyorum, sınav dönemiyle ilgili bazı klişeler;
Yok ders çalışırken şununla uğraşma bununla uğraşma, şu programı yapmazsan başaramazsın, X ayında ayt/tyt başlamazsan ucu kaçar yapamazsın bunlar zırvadan başka bir şey değil. Ben dizi izlerken bile ders çalışırken dahi oldukça verim alabiliyorum, ileri düzeyde odaklanma sorunun yoksa tabii. Ama bu dershaneden dolayı hala çok da düzeni oturtamadım hatta bazı günler boşa gidiyor ve çok moralimi bozuyor, yaz ayında çok iyi çalıştığım için onun meyvelerini yiyorum.

Şu anki netlerim şu şekilde;

Türkçe: 35
Sosyal: 18
Matematik: 26
Fen: 17

Temeli nasıl attın, hangi YouTube kanalı ve kitaplarla?

Acil Matematik TYT/Problemler kitabını öneriyorum. İşlem önceliği, denklemler, oran/orantı gibi konularda dahi eksikseniz, Antrenmanlarla Matematik/Geometri öneriyorum.

Fen için ne önerirsin peki?

Acil Matematik TYT/Problemler kitabını öneriyorum. İşlem önceliği, denklemler, oran/orantı gibi konularda dahi eksikseniz, Antrenmanlarla Matematik/Geometri öneriyorum.

Antrenmalarla matematik 2 gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uykudan fazla kısmıyorum, Sabah 7'de kalkıyorum okulu aradan çıkarınca 4 gibi evdeyim, 6'da derse başlıyorum gece 01:30 gibi dersi bırakıyorum. Uykudan kısmak yerine diğer sosyal aktiviteleri tamamen bırakmış durumdayım çünkü kendimi tanıyorum uykusuz asla yapamam. Evde akşamdan notlar çıkartıyorum okulda onlara çalışıyorum, paragraf çözüyorum eve gelip 2 saat falan dinlenip test çözümüne başlıyorum. Haftada 2 kez deneme çözüyorum. Dersi daha eğlenceli kılmak adına ara sıra müzik dinliyorum günler su gibi akıp gittiği için şuan sıkkınlık gibi bir sorunum yok, sadece okul + dershane olduğu günler ders çalışmaya vakit kalmıyor. Her ay için kendime bir hedef belirleyerek çalışıyorum. Bu arada şu konuya vurgu yapmak istiyorum, sınav dönemiyle ilgili bazı klişeler;
Yok ders çalışırken şununla uğraşma bununla uğraşma, şu programı yapmazsan başaramazsın, x ayında ayt/tyt başlamazsan ucu kaçar yapamazsın bunlar zırvadan başka bir şey değil. Ben dizi izlerken bile ders çalışırken dahi oldukça verim alabiliyorum, ileri düzeyde odaklanma sorunun yoksa tabi. Ama bu dershaneden dolayı hala çok da düzeni oturtamadım hatta bazı günler boşa gidiyor ve çok moralimi bozuyor, yaz ayında çok iyi çalıştığım için onun meyvelerini yiyorum.

Şuan ki netlerim şu şekilde;

Türkçe: 35
Sosyal: 18
Matematik: 26
Fen: 17
Netleriniz gayet güzel, Türkçe özellikle çok iyi. Paragraf çözerek mi yapmıştınız bunu? Diğer dersler açısından da mat hariç konu eksiğiniz yok diye düşünüyorum. Mat kısmında büyük ihtimalle ya birkaç konunuz eksiktir ya problemler eksiktir veya geometri, onları kapatırsanız çok daha iyi olur.

Netleriniz gayet güzel, Türkçe özellikle çok iyi. Paragraf çözerek mi yapmıştınız bunu? Diğer dersler açısından da mat hariç konu eksiğiniz yok diye düşünüyorum. Mat kısmında büyük ihtimalle ya birkaç konunuz eksiktir ya problemler eksiktir veya geometri, onları kapatırsanız çok daha iyi olur.
Evet, okul ilk açıldığı zaman allak bullak olmuştum neredeyse sadece paragraf çözüyordum, o yüzden paragraf kaçırmıyorum neredeyse. Dil bilgisi ile ilgili yaz tatilinde 1 test bitirmiştim zaten. Matematik ise dediğiniz gibi evet biraz geometri eksikliğim var onu da yavaş yavaş hallediyorum, üstüne biraz branş denemesiyle TYT kısmını hallederim diye düşünüyorum. Geri kalan zamanda ağırlıklı olarak AYT çalışacağım. İlginiz için de teşekkürler.

Geri
Yukarı