10.000 ₺ Gaming PC Toplama

Cevap yazan herkese teşekkür ederim.Moderatör arkadaş Türk Dil Kurumu'ndan herhalde ; nokta ve virgüle biraz hassas cevap atamadım.

Sistemi dediğiniz parçalarla değiştirdim, gerçekten teşekkür ederim g-sync ve nvdia gpu ile topladığımda sistemi bütçemi aşıyordu , biraz araştırmayla 10.000 TL civarına çektim.

HDD olarak 1TB yetecektir bana dizi ve ya müzik koleksiyonu zaten ayrı olarak harddisk'te var =).Ana karta gereksiz yere para vermek istemedim direkt olarak performansa etki edecek bir parça değil diye düşünüyorum.

Son hali sistemin şuan böle :

Ekran Kartı: MSI GTX 980TI SEAHAWK
Monitör: DELL S2716DG 27" 144hz 1ms G-SYNC
İşlemci: I5 6600k
Anakart: MSI Z170A GAMING PRO 3600MHZ
CPU Soğutucu: Corsair H75
Kasa: Corsair Spec 03
Ram: Corsair 16 (2x8 GB) 3000MHZ DDR4
SSD: Samsung 850 EVO 250 GB
Harddisk: WD BLUE 1TB 7200 RPM 64MB
PSU: SEASONIC X-850 80+ PLUS GOLD
OEM: WINDOWS 10 64BIT HOME EDITION

Bence hiç bulaşmayın bunlara. Pascal, Zen ve Polaris kapıda. Yaz gibi çıkacak sanırım hepsi. Onları beklerdim ben sizin yerinizde olsam. Bekliyorumda zaten.

Dediğiniz kesinlikle doğru aslında ama şuan önümde 2-3 aylık bir izin dönemi var.Yeni kartlar geldiğinde muhtemelen sli ya-da cf setup gitmeyi düşünüyorum, o yüzden şimdilik tek gpu ile bir sistem toplamak niyetim.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.i7 için hala oyunlarda gereksiz diye düşünüyorum.Rendering yapmıyacağım için i5 fazlasıyla yetecektir, aradaki fiyat farkıyla 5+1 ses sistemi alınabilir diye düşünüyorum.
AMD ekran kartları diğer arkadaşların dediği gibi driver açısından maalesef çuvallıyor.Her ne kadar dx12 ve freesync ile nvdia'nın önündede olsalarda cesaret pek edemiyorum.Bütçe nedeniyle mecbur R9 FURY-X seçmiştim ama Yunus Bey saolsun onuda çözdük =) SSD 500GB benim için fazla, genelde max 2-3 oyun oynuyorum ama yinede ileriye yönelik olarak düşünülebilir.

Edit: Siparişleri vermeye başladım 2-3 güne gelir inşallah hepsi fotoğraflarla update ederim =)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem gayet güzel oldu. Hayırlı uğurlu olsun dostum. Yalnız sondaki lisans kafama takıldı. OEM yazıyor, yani başka bilgisayarda kullanılamaz. Bu kadar para vermeyin OEM lisansa. 2 hafta önce 62 TL'ye Windows 7 Pro aldım, Windows 10'a yükselttim ve orjinal W10 Pro sahibiyim şuan. Bu şekilde yaparsanız paranız cebinize kalır.

Microsoft niye Windows 10 satıyor ki o zaman ?

Dediğiniz gibi oluyorsa eğer yapıyım bende az buz para değil orjinal W10.

Benim dediğim 62TL'ye olan da OEM. Ama 300 küsür liraya almak var, 50-75 liraya almak var.

Aldığım ürün linki. Gece aldım, ertesi gün öğlen civarı kod elime ulaştı. Hem telefona mesaj olarak geldi hem de mail olarak.

Windows 7 yüklesek de direkt kendini upgrade ediyor anladığım kadarıyla windows 10'a ?

Evet gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra W10'a geçiş hakkı kazanıyorsunuz. Herhangi bir oyun kurulumu yapmadan, bütün sürücüleri yükledikten sonra güncellemeleri yapıp yükseltme işinizi halledersiniz. Ardından oyunlarınızı vs. kurup temiz bir iş yapmış olursunuz.

Anladım sağolun =).
Tam ucuza g-sync monitor bulduk dedik 27" oda ellerinde kalmamış masrafa gircez gibi duruyor.

Ne kadardı önceki bulduğunuz? Ayırabileceğiniz bütçeyi yazın ben de bir göz atayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…