10.000 TL Bütçe İle Kasa Toplamak

BixSii

Decapat
Ben monitör haricinde bir sistem toplamak istiyorum ancak bilgisayar toplama konusunda pek fazla bilgim olduğunu söyleyemem. Kullanım amacı oyun ağırlıklı olacak, 144Hz monitör düşünüyorum. Bu yüzden oyun içindeki FPS'de bir hayli önemli olacak benim için genellikle Black Desert Online oynuyorum ve yoğun grafiklerle yüksek FPS ile oynamak için bir sistem düşünüyorum. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz eğer sevinirim. Çok teşekkürler şimdiden :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Toplamayı bilmiyorsanız hazır sistem alın. İtopya ve Sinerji buralardan bakabilirsiniz.

Driverları yapılmış ve W10 deneme sürümü kurulu bir şekilde geliyor. Ekran kartı isteğe göre takıyorlar. (Sinerji) takıyor diye biliyorum ama kargoda sıkıntı olmasın diye İtopya takmıyormuş.

Güncel ve doğru bilgi ise, en çok oynadığınız oyunun önerilen sistem gereksinimleri;
1571921891792.png

Farklı oyunları da oynarım, güçlü bir sistem toplayayım diyorsanız 10.000 TL ile sizi uzun süre götürecek bir sistem toplayabilirsiniz. Önerim; AMD kartlarında belli belirsiz sorunlar devam etmekte olduğu için artık 5700 ve 5700XT'i önermeye dilim varmıyor ama kendim satın alacağım yine de :)
9600K - Z390 - 2*8 RAM - 1TB Nvme SSD - PSU'lu güzel bir kasa ( MasterBox MB511 gibi) ve önerim indirimler yaklaşıyor, çok yüksek ihtimalle Gaming Z 2070 veya 2060Super alarak güzel ve yeterli güçte bir sistem toplamış olursunuz. (1080P için konuşuyorum ve öneriyorum)
Alternatif olarak 3600/X'li ve X570'li bir sistem de toplayabilirsiniz ancak doğru ayarlamalar ile gayet stabil çalışabilen 3600/B450 MAX kombosu daha mantıklı olacaktır.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için. İki öneriyi de dikkate alacağım. Kendim toplamak yerine sanırım sinerji , itopya gibi sitelere yönelmem benim için daha faydalı olacak gibi duruyor. Okudukça, araştırdıkça kafam karışıyor :)

Monitörsüz güzel bir 3700x-5700xt sistem toplanır. Anakart olarak b450 Gaming Pro carbon veya daha güçlü olarak x470 Taichi (teknobiyotik'te fiyatı iyiydi) alabilirsiniz. Kalan parçalar daha çok tercih ve fiyatla alakalı.

Ben monitör haricinde bir sistem toplamak istiyorum ancak bilgisayar toplama konusunda pek fazla bilgim olduğunu söyleyemem. Kullanım amacı oyun ağırlıklı olacak, 144Hz monitör düşünüyorum. Bu yüzden oyun içindeki FPS'de bir hayli önemli olacak benim için genellikle Black Desert Online oynuyorum ve yoğun grafiklerle yüksek FPS ile oynamak için bir sistem düşünüyorum. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz eğer sevinirim. Çok teşekkürler şimdiden :)
Ben bu sistemi öneririm hem Amd'nin çıkarmış olduğu kart henüz sıkıntılar barındırıyor ve 2080'i geçemiyor.Ssd koymadım ama hdd çıkartıp 480gb ssd ile kullanabilirsiniz.Bence biraz daha para koyup bu sistem R7 3700X-5700xt'den daha mantıklı olacaktır.
EDIT: isterseniz iyi bir markanın Rtx2070 Super modellerine de bakabilirsiniz fiyat azalacaktır.

Dosya Ekleri

• technoptat yardım.JPG
    technoptat yardım.JPG
    76,6 KB · Görüntüleme: 78
Merhaba , kasa için:

monitör için:

Şu an benim kullandığım sisteme benzer bir sistem önerebilirim Sinerji üzerinden. GW2 gibi MMO oyunları oynuyorum genelde. Zaman zaman da Forza Horizon 4 vb. oynuyorum. Şimdiye kadar yazılımsal/donanımsal en ufak bir hata ile karşılaşmadım ki ekran kartı güncellemelerini çıkar çıkmaz yüklememe rağmen.

Sinerji'den toplattım, montajını da onlara yaptırdım. Kargo ile geldi Ankara'ya. Son derece güvenilir bir firma.

Önerilen sistem için ekran görüntüsü ekliyorum. Monitör de ekledim bu arada ama isterseniz çıkarabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 83ff0e29e8b86a0873688f6bdd61df07.png
    83ff0e29e8b86a0873688f6bdd61df07.png
    61,1 KB · Görüntüleme: 52
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı