10.000 TL ile AMD Sistem Toplama

TAGUDAR

Decapat
Yer
İstanbul, Maltepe
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar Technopat Ailesi,
Uzun süredir aklımda bir sistem toplamak vardı ama piyasa şartları ve benim isteklerim doğrultusunda devamlı erteliyordum.
Ryzen'in yeni nesil işlemcilerin haberini vermesi ile beraber artık zamanın geldiğine kanaat getirmiş oldum.

Sistemi sadece oyun oynamak için toplayacağım özellikle Player Unknown Battlegrounds ve League of Legends oynuyorum.
Bu oyunlar için gerekli olandan fazlasını istiyorum, sistem gereksinimlerinin yıllarca bu iki oyunu ve yeni tercih edeceklerimi en üst düzey görüntü ayarlarında bana sunması gerekiyor.
Sadece kasa için 10.000 TL bütçe belirledim ama monitör önerilerinize de ihtiyacım var.

AMD bir sistem olması gerekiyor,
4000 MHz RAM kullanmak istiyorum,
1440x1080 Çözünürlük başlıca taleplerim.

Yardımcı olacak, görüş bildirecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
4000 MHZ RAM sadece oyun için size gereksiz masraftan başka bir şey olmayacaktır. Sanırım 1440x1080 değilde 1920x1080 demek istediniz. Monitör bütçenizi de belirtin ki ona göre öneri yapabilelim.

Alperen konuya hakim biri olmadığım için belli hatalarım ve eksiklerim var günümüzün ötesinde gelecek 5 yılda beni idare edecek bir sistem toplamak asıl amacım toplam bütçe 15.000 TL dolaylarında kulaklık, mikrofon, klavye, mouse, mousepad, monitör bunun içerisinde.
Amd bir sistem düşünüyorum.

3. nesil Ryzen kullanacaksınız sanırım. Bunun için temmuza kadar beklemeniz gerekiyor. O zamana kadar ne olur belli değil. Konuyu toplamadan yaklaşık 2 hafta önce açın ki, daha kesin daha iyi öneriler olsun. Eğer ki 2. nesil Ryzen kullanmak gibi bir planınız varsa o planı iptal edin. Çünkü elinizde ki bütçe yüksek, 2. nesil Ryzen yerine 9. nesil İntel tabanlı bir sistem toplayabilirsiniz.

Ryzen.png

HDD eklemedim. 2 Oyun için şimdilik gayet yeterli bence. 500GB SSD alınıp 2TB HDD de eklenebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı