10.000 TL sistem önerisi

Bütçe
10000

BugraKaanY

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar dostlarım bu aralar elimdeki dizüstü bilgisayarımı satıp yeni bir masaüstü toplamak istiyorum. Bu konularda biraz zayıf olduğum için size danışmak istedim, şimdiden teşekkürler!
Elimdeki dizüstü bilgisayarın özellikleri:
i7 9750h.
GTX 1650.
16 GB RAM.
1TB harddisk.
250GB SSD.

Dizüstü bir yıldır elimde temiz kullandım yaklaşık 10 bin TL gibi bir fiyata okuturum diye düşünüyorum.

10 bin TL'ye de içinde RTX 3060 ve üstü ekran kartı bulunduran bir sistem toplamak istiyorum, stoklar gelince daha çok ucuzlayacak biliyorum sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Ayrıca sistemin yanında ekran kartı 2K monitör istemekte galiba yoksa çok fazla darboğaz yaptığı söylendi bana, bu ne kadar ikinci planda olsa da göz önünde bulundurmak istiyorum.

Kaça okutabilirim hocam bir fikriniz var mı bu konuda letgodan bırakmayı düşünüyorum. Bilgisayar Monster marka.

7000'e gider hocam zaten insanlarda pandemiden dolayı para yok 10.000 kimse veremez 2.el bir laptopa hatta 7000'e bile satamayabilirsiniz hocam ama en az 6000 6500'e satarsınız hocam.

Kaça okutabilirim hocam bir fikriniz var mı bu konuda letgodan bırakmayı düşünüyorum. Bilgisayar Monster marka.
5k en fazla.
7000'e gider hocam zaten insanlarda pandemiden dolayı para yok 10.000 kimse veremez 2.el bir laptopa hatta 7000'e bile satamayabilirsiniz hocam ama en az 6000 6500'e satarsınız hocam.

Böyle bir sistem düşünüyorum bütçemi birazcık aşıyor fakat bir şeyler yapacağım artık.
Sistemi kontrol ettim bir sıkıntı görmedim kendim (RAM'dan 2 adet alacağım ve ekran kartını da stoğu gelince alacağım)
Eksik olan tek parçalar PSU ve sıvı soğutma önerileriniz var mıdır?
(Monitör işini hallettim artık satın almama gerek kalmadı.)
Güncel.
Güncel.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı