10.000 TL telefon önerisi

Bütçe
10000
Mi note 10 kullanan arkadaşım da var okulda kendisi telefonu halıya düşürmüş aynısını bende yaşadım @Cliff_Burton da yaşadı ve 3ümüzünde arka cam tuzla buz oldu yazılımsal sıkıntıları onda da var.

Öyle bir amacı mı varmış? Allah Allah. Redmi serisi olarak 10'dan sonrası güzel. Mi cihazlar iyi. Fakat Xiaomi'nin eski işlemci kullanmaya yatkınlığı var. Bence artık bu huyunu değiştirmesi lazım. Bu arada Custom ROM kurmak yerine Stock ROM performansı daha önemlidir.

S20 FE hala bir amiral gemisi gücünde bir telefon ve bence onu seçebilirsiniz. İşlemcisi güçlüdür, Snapdragon 860 kullanıyor. Kamera konusunda da hala çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Batarya için de arkadaşımdan edindiğim bilgilere göre sık kullanım harici sizi üzmez. Samsung ekranlarına zaten laf edilmez. Tek sorunu ise güncelleme desteği. Yeni Android sürümlerini almayacak.

Site açılmıyorken böyle iddialı bir yorum yapmak sence mantıklı mı?

Yeni düzeldi.

Kesinlikle evet(!) Bütün Xiaomi kullanan arkadaşlarımı toplayıp önüne getirsem hepsi kötü olduğunu söyler MIUI'ın zaten. İnanılmaz saçma hataların bulunduğu bu güzelim işletim sistemimizde özellikle kamera gibi çok normal bir şeyi bile yazılım yüzünden berbat bir şekilde kullanmak gerçekten üzüyor.

Ayrıca o iPhone 12 kullanan arkadaşa söyleyin de kamera ve yazılım olarak da karşılaştırın. Bir de boşta kullanılan RAM'e bakarsanız güzel olur.

Hocam neye göre rezelat? Hangi cihazı kullandınızda söylüyorsunuz bunu ne kadar kullandınız hangi testleri yaptınızda söylüyorsunuz?

S2 kullandım, Mi Note 10 Lite kullandım, Mi Mix 1 kullanan gördüm, Mi 8 kullanan gördüm, Mi Note 8 kullanan gördüm, Mi 10T kullanan da gördüm. Aklıma daha saymayacağım onlarca gördüm ancak memnun olan arada 2-3 kişi çıktı maximum.

Kesinlikle. Ram kullanımı inanılmaz fazla. FIFA gibi oyunlarda drop oluyor 8 GB RAM'i bulunan cihazda.

Alacaksanız bile Offical ROM desteğine bakın. İleride lazım olacağına emin olabilirsiniz.

Son düzenleme:
S20 FE (Snapdragon) bütçeyi aşıyorsa A34 5G alabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…