10.000 TL'ye PC Toplama

acaremre

Decapat
Render PC toplama kararı aldım ve donanım hakkında araştırmalar yapıyorum. Şu işlemci şu anakarta uyar mı, bu anakartta bu ekran kartı dar boğaz yapar, bu güç kaynağı yeterli veya değil bu konularda bilgi sahibi değilim.

Başka konuları inceledim fakat istediğim gibi cevaplar alamadım. Öncelikle monitör dahil değil sadece kasa , kullandığım programlar max maya photoshop substance painter lumion tarzı tasarım render programları.

Lumionla birlikte artık render için CPU ağırlıklı sistem mantığı yavaş yavaş kalkıyor çünkü oyun motoru tarzı çalışıp fazlasıyla GPU desteği istiyor o yüzden başlıktada söylediğim gibi dengeli bir sistem olmasını istiyorum.

Özel bir limitim yok ama 5000 den aşağı bir sistemde olsun istemiyorum ki zaten ileriye dönük olmaz.

Ama max limitim 10.000 diyebilirim. Bunu söyledim diyede 9.900'e zorlamak yerine daha fiyat performans ögeleri kullanılsın istiyorum.
Kafamdaki minimum özellikler:
Öncelikle fırfırlı ışıklı öğelere 150-200 TL fazla vermektense daha fazla performans render hızı için diğer aynı ışıksız fırfırsız donanımlara yansıtabiliriz düşüncesindeyim. Ama en azından basit camlı bir kasa içine ufak bir LED'le içini görsem beni tatmin edecektir.
  • Min. 3.5 GHz 8 çekirkeli bir işlemci
  • Min. 6GB Ekran kartı
  • 2x8 RAM
  • 256 GB SSD
  • İleriye dönük bir Anakart.
Geriye kalan fan Power HDD ve donanım öğelerinin marka-modellerini tamamen sizin görüşünüze bırakıyorum.
AMD mi Iıntel mi işlemci kullanmalıyım. Bu konuda da karar sahibi değilim.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1546190221423.png

Kasa ve PSU olarak: Phanteks Eclipse P350X Dahili RGB Işıklandırmalı Siyah-Beyaz Bilgisayar Kasası + High Power 700W 80+ Kırmızı Led Fanlı Güç Kaynağı Fiyatı
Son kez düzenledim, tekrar bakın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı