10 bin TL bütçe ile B450M-PRO II AM4 anakart için AMD işlemci önerisi

Bütçe
10.000 TL

Çınar Erdaş

Picopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 16GB (2X8GB) RIPJAWS V SİYAH 3200MHZ CL16 DDR4 DUAL KIT RAM
Anakart
ASUS TUF GAMING B450M-PRO II AM4
Selam arkadaşlar, ben işlemci alacaktım fakat karar veremedim. R5 5600 ve 5600X modellerinde stok fanları pek de soğutmuyormuş, Ryzen 7 5800X alma taraftarıyım. Sizce alınır mı? İyi performans veren işlemci önerisi verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ufak bir bütçe artarsan AM5 geçmeni R5 7500F almanı öneririm RAM'leri de satman lazım bu durumda yeni DDR5 RAM almalısın. Bana sorarsan değer hocam anakartla pek ilgim yok daha iyi bilen biri öneri yapabilir anakart konusunda.

Ufak bir bütçe artarsan AM5 geçmeni R5 7500F almanı öneririm RAM'leri de satman lazım bu durumda yeni DDR5 RAM almalısın. Bana sorarsan değer hocam anakartla pek ilgim yok daha iyi bilen biri öneri yapabilir anakart konusunda.

hocam ddr5 e geçersem çok maaliyetli olmaz mı komple tüm parçaları değiştirmem gerekiyor

Hocam DDR5'e geçersem çok maaliyetli olmaz mı komple tüm parçaları değiştirmem gerekiyor.

RAM ve anakart değişeceksiniz işlemci zaten alacakmışsınız satacaksınız elinizde duran parçaları RAM ve anakartı satın yeni DDR5 anakart ve RAM alın işlemci için R5 7500F öneririm zaten ufak bir bütçe artmanız gerekir. @SadeceYiğit siz ne tavsiye edersiniz hocam? AM4 10k TL yatırım yapmak mantıksız bence anakart olarak bir öneriniz var mı AM5?

RAM ve anakart değişeceksiniz işlemci zaten alacakmışsınız satacaksınız elinizde duran parçaları RAM ve anakartı satın yeni DDR5 anakart ve RAM alın işlemci için R5 7500F öneririm zaten ufak bir bütçe artmanız gerekir. @SadeceYiğit siz ne tavsiye edersiniz hocam? AM4 10k TL yatırım yapmak mantıksız bence anakart olarak bir öneriniz var mı AM5?

Anakart ve işlemci toplam 9.5'a alınır. Diğer parçalari da satıp gelen parayla RAM de alırsın.

Anakart ve işlemci toplam 9.5'a alınır. Diğer parçalari da satıp gelen parayla RAM de alırsın.

Kesinlike alınır. AM4 artık yatırım yapmak mantıksız özellikle 10k TL yatırım yapmak çok mantıksız.

mantıklı gibi geldi hocam bakıcam teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı