10. Nesil Intel işlemciler beklemeye değer mi?

nailylmzz

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle;
Bilgisayarımı sattım ve şu an i9 9900K işlemcili bir sistem toplamayı düşünüyorum ancak 10. nesil işlemciler çıkmak üzere ve fiyat olarak gayet uygun olacakmış. Fakat farklı pin sayısı ile geleceği için yeni ana kartlar çıkacakmış ve bu kartların özellikle Z490 ana kartların pahalı olacağı söyleniyor.
Sorum şu klasik olacak tabii ama herhangi bir cevap bulamadım internet üzerinde, yeni işlemciler beklenmeye değer mi? Beklesem bile tam olarak ne zaman çıkar. Cevaplayan olursa çok memnun kalırım.
İyi günler.

Şuan almak isteğim ana kart Gigabyte Aorus Pro Z390 ve 1489 TL fiyat bandında,yeni çıkacak işlemcilerde bu fiyata ve kaliteye yakın ana kartlar bulabilir miyim acaba?

Elbette yakın veya üst kalitede olur ancak fiyat olarak yeni nesil olması dolayısıyla bir tık daha üst olacağı su götürmez.

Cevaplar için teşekkür ederim.Son olarak ne zaman çıkar acaba tahmini :D çünkü bilgisayarı satınca boşlukta kaldım ne kadar beklerim acaba?

Ben 6. bilgisayarımı kullanıyorum. En son 5 ay önce sistem topladım ve her zaman İntel'ci oldum fakat şuan pişmanım çünkü AMD'ye bakıyorum gercekten tüketici dostu ama İntele bakıyorum bizi sağımlık inek gibi görüyor. Bence AMD sistem topla kardeşim bu sömürü düzenine yeter diyelim artık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı