10 Parmak Yazamama Sorunu

ze10x

Kilopat
Yıllardır bilgisayar kullanıyorum, klavye hakimiyetim gayet iyi fakat 10 parmak yazamıyorum. Zor da olsa 10 parmağa geçmeli miyim? Önümde icra/zabıt katipliği sınavı var yaklaşık 1 ay sonra ve kendi tekniğim ile mi devam etmeliyim yoksa 10 parmağı öğrenmeli miyim?

Dipnot: Gerçekten yıllardır kendi tekniğine alışmış olunca insan 10 parmak yazmakta çok zorlanıyor, alışılmışın dışında bir eylem yapıyorsun sonuçta.

Daha yeni başladım hızlı yazmaya. 70-80 civarı yazıyorum. Bunu daha hızlı arttırmanın bir yolu var mı? Birde yazarken 10 parmak kullanamıyorum sol elimde dört sağda iki'yi aktif kullana biliyorum kalanını kullanmadan da 130-140 civarına çıkabilir miyim?

Daha yeni başladım hızlı yazmaya. 70-80 civarı yazıyorum. Bunu daha hızlı arttırmanın bir yolu var mı? Birde yazarken 10 parmak kullanamıyorum sol elimde dört sağda iki'yi aktif kullana biliyorum kalanını kullanmadan da 130-140 civarına çıkabilir miyim?
10 parmağa alış dostum, başında olduğun ve 70-80 civarı yazabiliyorken alış yani 10 parmağa. Biraz el pratikleri yap, elin ağrıyorsa gün içinde kullanmadığın parmaklarını kullan hareket ettirmeni öneririm. Sırayla kendine hedef koy, 120'yi hedef seç ve sonrasında 130-140 diye gidebilirsin. Ama o kullanmadığın parmaklarını kullanman şart, yoksa benim gibi kendi stilinde ilerlersin ve 10 parmak yazmaya karar verdiğinde çok zorlanırsın, başarılar :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı